İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Para ve Fon Transferleri PAYPAL YTL E-GOLD vs.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Para ve Fon Transferleri :: PAYPAL YTL E-GOLD vs.

Paypal ya da diğer internet fon değişim araçlarını kullanarak para bozduran alan ya da değiştirenler için bir uyarı yapmak istiyorum:

Paypal Bozdururken:
.bir kişiye paypal'inizi ya da bir başka internet parasını gönderdiğinizde bu paranın karşılığını sizin hesabınıza gönderir. Banka hesabınıza gelen parayı çekerek kabul ettiğinizde, karşı tarafın o havale/eft'yi yapma yetkisine sahip olan gerçek hesap kullanıcısı olmaması durumunda, büyük bir risk altındasınız demektir. Yani, size para gönderen kişinin kim olduğunu bilmiyorsanız hiç değilse paranın şubeden hesabınıza yatırılmasını ya da elden temin etme seçeneğini zorlayın. Ya da iyi tanıdığınız birisini kullanın.

Paypal Alırken:
Bir kişiye nakit transfer ederek paypal aldığınızda bu paypal illegal yollarla ele geçirilmiş bir paypal ise ya da Paypal.com'dan istendiğinde temin edemeyeceğiniz bir işleme ait transfer ise bu paypalin geri dönmesi mümkündür. Bu riske karşı tanımadığınız kişilerden internet paralarını (özellikle geri dönüş özelliği bulunan paypal'i) almamanızı tavsiye ederim.

(BU UYARIYI BAZI BİLGİLİ KULLANICILAR İÇİN YAPMAYA GEREK YOK. ANCAK, BİR ÇOK YENİ KULLANICININ BAŞININ BELAYA GİRMESİNİ ÖNLEMEK İSTEDİM)

(BU UYARIYI PAYPALİ NAKİTE ÇEVİREN DİĞER ARKADAŞLARIN KAZANÇLARINA ENGEL OLMAK VE DAHA ÇOK KAZANMAK İÇİN YAPMIYORUM. İHTİYACIM YOK BENİM KARŞILAYABİLDİĞİMİN ÜZERİNDE KİŞİ BAŞVURUYOR.)

Saygılar..

G

guajira

Misafir
Doğru bir noktaya temas etmişsin. Gerçekten önemli bir konu. Paypal bozarken mümkünse paranın kaynağını da sorun ve öğrenin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5