İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paramı Alamıyorum

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese Merhaba

Arkadaşlar İlk işimi yaptım ama malesef ki paramın bir kısmını alamadım, tabii fatura veya sözleşme benzeri birşey yok bu durumda nasıl bir işlem yapmam gerektiğini bana söyleyebilirmisiniz benim aklıma ilk gelen bir tanıdık vasıtası ile siteyi banlamak sizce bu işlem nasıl bir sonuç verir deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum ve isyan ediyorum bu lanet heriflere.
Allah kimseyi böyle adamlarla karşılaştırmasın...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Maalesef yolu, yordamı yok... Giden gitti, sana bir tecrübedir.

Fatura sözleşme yok ama bir para döngüsü var; dava bile edemezsin.
Etsen, sen suçlu olursun.

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1) Eger halen ftp bilgileri sendeyse dosyalari silebilirsin.
2) Domain adlariyla milyonlarca kisiye spam atabilirsin.
3) Domainlerini absürt sitelere ve dizinlere ekleyebilirsin.
4) Facebook'ta firma ismiyle bir grup acip kotuleyebilirsin.

Bu cirkefliklerin hepsini net bir sekilde yaparsan paran hesabina yatar.

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tavsiyerin için saol rio, evet ilk tecrübemin böylesine kötü sonuçlanması, benim için kötü bir deneyim oldu, eğer pzt'siye kadar yatırmazlarsa buradan şirket isimlerini yazıcam böylece en azından yazıyı okuyanların canı yanmaz ve tabii diğer yöntemlerede başvurmak lazım bu konuda ilk aklıma gelen soruyu size soruyorum arkadaşlar; emek verdiğim siteyi nasıl hek'liyebilirim?(Nasıl bir iş bu)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Tavsiyerin için saol rio, evet ilk tecrübemin böylesine kötü sonuçlanması, benim için kötü bir deneyim oldu, eğer pzt'siye kadar yatırmazlarsa buradan şirket isimlerini yazıcam böylece en azından yazıyı okuyanların canı yanmaz ve tabii diğer yöntemlerede başvurmak lazım bu konuda ilk aklıma gelen soruyu size soruyorum arkadaşlar; emek verdiğim siteyi nasıl hek'liyebilirim?(Nasıl bir iş bu)

heklemekle uğraşma, firma ismini konu açarak başlığa yaz ( site isminide ) , emin ol googlede sahibi aratacak ve rezilliğini görecektir. En büyük ders ona bu olur emin ol. :)

cinematrnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
geçmiş olsun hocam...

hek yapabliyorsan yap geride verme iş paradan çıkıyor artık gurur meselesi oluyor şikayet edersede msn konuşman logların duruyorsa sunarsın yetkililere onun imanını gevretirler. :D paranı o zaman vermek zorunda olur..

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
görüş bi bence kriz var memlekette.herkes her ödemesini geciktiriyor geç ödemeyi tercih ediyor.kesin yargıya varmadan bence bir konuş.hemi böylece arayı ısıtıp bazı önlemleri alabilirsin.hatta ilk fırsatını yakaladığında birşeyi engelleyip parayı yatırınca vericem veya yapıcam şeklinde şart koyabilirsin.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence öncelikle "ANLAŞMA METNİ İMZALAMAYI" öğrenin ve öğretin çevrenizdekilere
ki yaptığınız işin hem ciddiyetini anlamış hemde anlatmış olursunuz.
bu sayede şirketleri ifşa etmeye çalışmak yerine mahkemeye vererek yasal olan hakkınızı koruyabilirsiniz.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
heklemekle uğraşma, firma ismini konu açarak başlığa yaz ( site isminide ) , emin ol googlede sahibi aratacak ve rezilliğini görecektir. En büyük ders ona bu olur emin ol. :)
Haklıyken haksız duruma düşeceksin tekrar...
Firma sahibi google'da firmasını aradığında, benzer kötü bir sonuçla karşılaşırsa ve seni dava ederse ne yapabilirsin sen?
Mahkemelerde istediğin kadar yırtın, paramı vermedi diye.
Zaten paranı alamadığını ispat edebilecek bir durumda olsan, sen verirdin mahkemeye.
Bu sana bir tecrübedir, helalse yaptığın iş, o para bir türlü ondan çıkıp sana dönecektir.
Yanlış bir şey yapma!
Bu şekilde hatalı davranırsan piyasada tutunamazsın.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Haklıyken haksız duruma düşeceksin tekrar...
Firma sahibi google'da firmasını aradığında, benzer kötü bir sonuçla karşılaşırsa ve seni dava ederse ne yapabilirsin sen?
Mahkemelerde istediğin kadar yırtın, paramı vermedi diye.
Zaten paranı alamadığını ispat edebilecek bir durumda olsan, sen verirdin mahkemeye.
Bu sana bir tecrübedir, helalse yaptığın iş, o para bir türlü ondan çıkıp sana dönecektir.
Yanlış bir şey yapma!
Bu şekilde hatalı davranırsan piyasada tutunamazsın.

Yanlışlık ? Bir firma yapdırdığı işin parasını vermiyorsa, karşılığını görmek zorundadır bence.. Sessiz kalmakta bir çözüm değildir.2 kuruş parayı ödemeyen adam kalkıpda dava açmaz.Heleki haksızken hiç açamaz.. Kaldı ki iş mahkeme sürecine girdiğinde, gerekli önlemler alınır.Aşamalara gelmeden gerekirse o konu silinir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
size bir tavsiye, taksitle bir iş yapıyorsanız, göze batmayacak bir dosyanın içine siteyi kilitlemek için bir kod koyun. örneğin, index.php?git=sifre gibi bir url'ye girince ftp de daha önce belirlediğiniz tüm dosyaları silsin. zaten dosyaların yedeği sizde olduğu için, müşteri mecburen size ulaşıp parayı yatırıp, dosyaları geri alacaktır. (tabii akıllılık edip baştan dosyaları yedeklemediyse).

veya ücreti tamamen alana kadar kodların bir kısımını şifrelenmiş verirsiniz, yukarı daki dediğim bu şifrelenmiş kısıdma olur, tüm ödeme geldikten sonra şifrelenmemiş kodları verirsiniz.

şahsen ben bu dediklerimi yapıyorum ve 1 kere ödememin üzerine yatmaya çalıştı bir müşterim, sonra tıpış tıpış aldım paramı.

fakat sizin için olan olmuş, tecrübe edindiniz en azından. sağlık ve geçmiş olsun diyelim. bundan sonra dikkatli olursunuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5