İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paravan Blogların Önemi

Seomtrak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekli dosyayı görüntüle 3721

Paravan Blogların Önemi
Bir sitenin belirli bir miktarda tanıtım yazısı alması gerekir.Tanıtım yazıları ve link örgüsü (linkwheel) kurmak bir sitenin temellerini oluşturur.Bu temel ne kadar sağlamsa o kadar sağlam bir seo yapısı olur.İleride sıkıntı yaşamaz.Bu makalemde sizlere paravan blogların önemini anlatmaya çalışacağım.

Paravan Blog Nedir ?
Blogspot.com , wordpress.com gibi uzantıları olan bloglardır.Bu sitelerden alınan bloglar paravan blog olarak adlandırılırlar.Blogspot, wordpress gibi hizmet veren onlarca blog kurma sitesi vardır.Bu sitelerde sizin linkinizin bulunması ek bir seo değeri verir.Ancak açtığınız paravan blogların kaliteli ve güncel olması gereklidir.

Mesela sizin hedef kelimeniz seo blogu olsun.Birkaç tane blogspot ve wordpress uzantılı paravan blog kurdunuz.İlk kurduğunuzda direk tanıtım yazınızı atıp link almayacaksınız.Kendi sitenize nasıl davrandıysanız bu sitelere de öyle bir önem vereceksiniz.2-3 günde bir güncel ve özgün makale girmelisiniz.1 ay boyunca makaleler paylaştıktan ve siteyi indexlettikten sonra asıl işlemimize başlayabiliriz.Kendi blogunuzdan paylaştığınız makaleleri bu bloglarda da paylaşın.Hatta paylaştığınız makaleden 1-2 adet link alın.Hedef kelimenize ve konunun hedef kelimesine 1-2 adet link almanız size muhteşem bir backlink kazandıracaktır.Bu backlinkin değeri çok büyüktür.Hem kaliteli blogların altyapısında hemde 1 ay boyunca kaliteli makaleler girilmiş sitelerden link alacaksınız.

Aslında bu paravan blogları kimse önemsemez.Yani sen direk blogu açıp link verirsen bu yararına olmaz ki..Google bunu anlar ve bu linkler Google'ın gözünde değersiz olur..İndexlenmeyen bir siteye onlarca link verip index almaya çalışıyorsunuz.Ancak dediğim gibi birkaç hafta özgün makale girip daha sonra yavaş yavaş makale içlerinden link almanız çok daha faydalı olacaktır.

Bilhassa bu blogların değeri sizin sitenizi de değerli kılacaktır.İşte güncel ve etkili seo da budur zaten.Hak eden alıyor sıralamayı.Önemli olan özverili ve bıkmadan seo için ve siteniz için çalışmaktır...

kaynak ; paravan blogların önemi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5