İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pardus

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Merhaba arkadaşlar;

Şuan bilgisayarıma ikinci işletim sistemi olarak pardusu kurdum. Şun söylemek isterim belki bazılarınız karşı çıkacaksınız ama windowsa 10 basar.

Ben çok beğendim. Burdan pardus kullanan arkadaşlar düşüncelerini yazarlarsa diğer arkadaşlar içinde fikir olacaktır.

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Pardus hakkinda pek bilgim yok ama kurmayi bende dusunuyorum, windows a kiyasla nelerinden memnunsun yani neden 10 basar kolayliklari neler ?

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
ram yemiyor :)

hızlı açılıyor

kolay bir arayüzü var

üstelik ücretsiz

poGo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
pardus 2008den çok memnundum ama pardus 2009a geçtikten sonra gözle görülür fark yaşadım. Açıkcası 2009u sevmedim. Şuan bilgisayarımda hala kurulu ama xp kullanıyorum(adobe programları da buna sebep).

E

Ephitet

Misafir
Bende seviyorum pardus'u, diğer laptopta pardus kurulu şuan kullandığımda win7 yüklü, pardus'un verdiği kullanım rahatlığı hiç birinde yok.

tgrfkr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wine adlı yazılım exe dosyalarını çalıştırmaya yarıyor ama yinede xp kadar olamaz.

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Ben çok yeni olduğum için birşey sormak istiyorum pardusa wlm yükleyemiyoruz değil mi? komete ye alışamadım.

tgrfkr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yükleyemiyoruz wine ile yüklenirmi tam bilmiyorum(yüklenmez büyük ihtimalle) .Ama en çok wlm ye benzeyen amsn .

poGo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
wlm windows live messengersa wine çalıştırmıyor onu ama mirc, fireworks 8, dreamweaver 8i vs. denemiştim çalışıyordu.

Ottoman Empire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Elimizde pardus gibi güzel bir işletim sistemi varken neden devletimiz windowsa o kadar para yatırıp lisanslı ürün alır hiç anlamam. Türkiye genel anlamda pardusa geçse (devlet dairelerinde felan) boşa masraf edilmemiş olur lisanslara.

kormantr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birşey soracam 80 gb harddiskim var windowsumdaki hiçbir dosyaya zarar vermeden üstüne pardus kurabilirmiyim ?

T

trgy

Misafir
Kuralbilirsiniz. Format atmadan yeni kuruluma başlayabilirsiniz. Aynısını bu gece ben yapacağım hatta. :)

poGo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Elimizde pardus gibi güzel bir işletim sistemi varken neden devletimiz windowsa o kadar para yatırıp lisanslı ürün alır hiç anlamam. Türkiye genel anlamda pardusa geçse (devlet dairelerinde felan) boşa masraf edilmemiş olur lisanslara.

Yaklaşık 1 sene öncesinde bunla ilgili bir haber çıkmıştı aslında. Bir devlet kurumu işletim sistemlerini pardusa geçirerek baya yüklü bir tutarda devletin kasasında para kalmasını sağlamıştı. Aslında en doğru karar hepsinin geçmesi olacak dediğiniz gibi... Katılmamak elde değil.

Birde o kadar deneyimli ve usta coderlar varken, gerektiği kadar imkanlarını sağlayarak bu projede tutsalar çok iyi olacak. Özel sektör böyle projelerde gördüğü başarılı insanları hemen kapıyor. Buda çok üzücü bir durum. Ben de pardusun son sürümünün bu yüzden 2008 kadar stabil olmadığını düşünüyorum

kormantr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pardus kurdum kullanıcı adı şifre istiyor ve ben unuttum ne yapayım?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Pardus iyi fakat daha çok desteğe ihtiyacı var, bu konuda yeni arkadaşlara ubuntu öneriyorum ayrıca pardus, ubuntu ve diğer linux dağıtımlarının kurulum yapılmadan kullanabileceğiniz live cd sürümleri mevcut onları indirip kurabilirsiniz.
Devlet dairelerinde falan kullanılması için iyi teknoloji firmalarının olması gerekiyor Türkiye'de şu aşamada bunu yapacak firmalar göremiyorum, örneğin bir belediye'ye iş yapıyorum ben ve kendi kullandıkları ayrı bir sistem var, belediyenin tüm işlerini yönetmek için bu yazılım unix üstünde kurulu ellerinde imkanları varken server haricinde windows kullanılıyor yani şöyle, clientlerin hepsinde ücretli bir yazılım var halbuki o yazılımın yaptığı işi çoğu ücretsiz linux dağıtımı yapıyor en azından freebsd. Düşünün windows + office + x yazılım lisans ücreti x client sayısı x belediye sayısı ben öyle sanıyorumki bu maliyetlerle her ay bir okula teknoloji sınıfı açılırdı ama olmuyor işte...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi