Parfüm Kokusu Nasıl Daha Çok Kalıcı Olur?

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Hoşunuza giden bir parfüm alıyorsunuz ve 1 saat sonra kokusundan eser kalmıyor mu? Parfümü cildinize uyguladıktan sonra 3 saat süre ile kalıcı olabilir, parfümün kalıcı olması için sizlere biraz araştırma yaptım. İster iseniz hemen o çözümleri sizler için maddeler halinde açıklayayım:

kadin-parfumu-parfum-kullanmak.jpg


1)Parfümlerinizin kapağını kullandıktan sonra mutlaka kapatarak içindeki kalıcılık kokusunu muhafaza etmelisiniz. Çünkü parfüm hava ile temas ettiği zaman bozulma riski yükselmektedir.
2)Parfümünüzü güneş ışıklarını görmeyecek bir yere koyun. Bunun için yapılabilecek en iyi taktiklerden birisi ise parfüm kutusunu atmayarak, kullandıktan sonra yeniden kutusuna koymaktır.
3)Kullanmış olduğunuz parfümü hiçbir şekilde serin yerde muhafaza etmeyin. Buzdolabına konulan bir parfüm bozulmaya meyillidir. Serinlik olsun diye bunu yapıyor seniz, bebek kolonyalarını ya da normal kolonyaları dolabınızda saklayabilirsiniz.
4)Parfümünüzü cildinize sıktıktan 3 saat sonra kokusunda çok fazla kalıcılık aslında aramamalısınız. Fakat ürünün deodorantı ile birlikle kremini uygular iseniz bu 3 saatlik süre daha da artarak uzun bir zaman parfümün etkisi ile tazeliğini koruyacaktır.
5)Parfümünüzü vücudunuza uygular iken saç dipleri ile saçınıza uygulamaktan vazgeçin. Çabuk yağlanan sağların kokusu parfümün kalitesini azaltarak kokusunu da değiştirir. Parfümün saça sıkılması saçları kurutarak, saçlarınıza da zarar verir.
6)Parfümünüzü öncelik olarak nabız bölgelerine uygulamalısınız. Bunun dışında boyun, bilekler, kulak arkası ve dirseklerin iç bileklerine sıktığınız zaman da çok daha kalıcı ve etkili olacaktır.
7)Parfümü uygulamadan önce vazelin sürer iseniz parfümünüzün uzun süre kalıcı olmasını da sağlayabilirsiniz.
8)Nemli ve sıcak bir ortamda parfüm daha çok kalıcı iken, deniz seviyesinin üstüne çıkıldıkça parfümün kokusu ile kalıcılığı da azalır.

Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst