İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
$sql="Select * From veriler Where uye_adi='$uye_adi' AND sifresi='$sifresi'";

bu kısımda birinin tablo ismi diğerininde posttan gelen değişken olacağını sanmıştım. siz aynı yazmıssınız.

-----

şu kısımdaki değişken veya tablo adı doğru mu? bu koda göre

$kisi=$uye_ad;

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Doğru son hali ile, satir sayisi 1.
Gerekli işlemi ona göre yaptırabilirsin.
session hatası session_start() yapmadan ekrana yazı bastığın için kaynaklanıyor, vardumpları kaldırınca düzelir.

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
teşekkür ederim.

size zahmet şu kısmıda açıklarmısınız?

$sql="Select * From veriler Where uye_adi='$uye_adi' AND sifresi='$sifresi'";

bunlardan biri forma girdiğimiz post id si diğeri de tablo adları olması gerekmiyor mu normalde?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
POST id'si degil, POST'daki name alani.
post edilen sayfada gene var_dump($_POST); yaparak posttan ne gelip gidiyor görebilirsiniz.

catacomb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hallettim teşekkürler

merhabalar,
benzer bir hata ile karşı karşıyayım bende , internetten çalışan çeşitli basit php-mysql uygulamaları var yazılmış, ama bende hangisinde denersem deneyeyim he aynı satırda senin aldıgın hatayı almaktayım bir bakar mısın?

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in C:\wamp\www\sozluk\islem.php on line 12

verdiği satır da bu;
$sql=mysql_query(SELECT turkce,ingilizce FROM veriler WHERE turkce LIKE '$sozcuk%'");

mysql query olarak bu satıra benzer hangi uygulamada kullandıysam hep aynı hatayı verdi. nedeni ne olabilr?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5