PAX East Fuarından Haberler

Teknolopi

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mayıs 2014
Mesajlar
318
Reaction score
0
Bilgisayar oyunları, bazı insanlara sıradan ve anlamsız gelse de Dünya üzerinde bir çok kişi tarafından hayat felsefesi olarak benimsenilmiş yapıdır. Kendi içinde Dünya olarak bahsedebileceğimiz gerçek hayata paralel olarak sanal alemde ilerleyen bir hayat. Başlı başınca bitmek tükenmez ve hayal gücüyle sınırlandırılmış bir piyasa aslında. Elimizde olmayan sebeplerle kendimizi bu hayata bağlıyor ve hatta gerçek hayattan soyutluyoruz.

10275336_338827782950740_4388551935796363995_o.jpg


Elbetteki iyi yanları yokta değil. Günlük hayatta yaşamayacağımız hatta hayal dahi edemeyeceğimiz şeyleri sanal dünyada oyunlar sayesinde gerçekleştirebiliyoruz. Üstelik bunları zahmetsizce bazen kimseye ihtiyaç duymadan yapabilmek bazı olumlu taraflarından bir tanesi. Oyunlardan elde edeceğimiz bir çok faydanın yanı sıra takım çalışmasını, liderliği, stratejileri, farklı düşünme tekniklerini ve günlük hayata dair bir çok detayı kendi lehimize çevirebiliyoruz.

image.jpg


Bu işi daha eğlenceli hale getiren firmalar ve ülkeler kendi ülkeleri dahilinde fuarlar ve yarışmalar gerçekleştiriyorlar. Teknoloji, oyunları, ödülleri ve eğlenceleri bir araya getiren yapılarla büyük organizasyonlar ortaya çıkıyor. Bu organizasyonlarda oyunlara dair ip ucu elde edebiliyor, sürpriz hediyeler kazanabiliyor, binlerce yeni insanla tanışma fırsatı yakalıyor, yeni ürünleri bizzat erkenden test ediyor ve güzel yada yakışıklı cosplayerlarla tanışma fırsatı buluyorsunuz.

pax_east_2013___alone_time_with_jade_4_by_videogamestupid-d623kqn.jpg


Bunlara örnek olarak gösterebileceğimiz bir çok fuar mevcut, genellikle her ülkenin veya bölgenin kendine has bir organizasyona sahip. Örneğin Almanya’da Gamescom, Uzak doğu’da Tekno Show, ülkemizde GameX ve son olarak fuarların ve ödüllü yarışmaların bol yapıldığı ülke olan Amerika E3 ve Pax gibi bir çok fuara ev sahipliği yapan genellikle yarışmalara odaklı ülke. Her ne kadar bu tarz fuarların her ne kadar adına aşina olsak ta pek gitmeye fırsatımız yada bütçemiz elvermiyor.

pax_east_tabletop_2012.jpg


Her yıl geleneksel olarak düzenlenecek Pax fuarında bu yılda Microsoft ve onun ünlü konsolu Xbox’a yönelik oyunları olay yaratacak. 6 ve 8 Mart tarihleri arasında gösterilecek oyunlar arasında şunlar yer alıyor;

  1. Halo 5: Guardians
  2. Fable Legends
  3. State of Decay: Year One Survival Edition
  4. Ori and the Blind Forest
  5. Screamride
  6. Pneuma: Breath of Life
  7. Swordy
  8. Battlefield: Hardline
  9. Evolve

Kaynak: PAX East Fuarından Haberler
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst