İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal Dispute yapma (yardım)

xCHIVALR0US

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.30781

Bu ürünü 12/21/2010'da aldım. Resimde gördüğünüz gibi 28'inde kargolanmış. Sonradan öğrendim ki yurt dışından telefon getirtmek yasakmış.

ptto.png

Bende bugün PayPal'da Dispute seçeneğini kullandım. Dealextreme'den mail gelmiş.
Mailin başlığı şu
Refund Receipt from dealextreme.com (Geri ödeme makbuzu)

İçeriği şöyle
23648335.png

Google translate'i kullanarak birşeyler yapmaya çalışıyorum ama birine danışmak lazım diye düşündüm. Var mı yardım edecek? 3-5 $ olsa neyse ama 105 $ be :)

erol_unver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telefon getirmek sorun değilde $5 dolar az olsaydı.Gümrükte takılmazdı.Geçmiş olsun...

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Telefon getirmek sorun değilde $5 dolar az olsaydı.Gümrükte takılmazdı.Geçmiş olsun...

$5 la ne alakası var. Gümrükteki adam nereden bilecek $105 olduğunu ayrıca $100 diye bir sınır yok. Birde dx e dispute açmanız mantıksız olmuş. Dealextreme PayPal onaylı ticari hesaba sahiptir.

xCHIVALR0US

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana gelen mail nedir bunu söyleyebilir misiniz?
REFUND AMOUNT(İade Miktarı) 102$ yazıyor.
Ancak benim aldığım ürün 105$.
3n-5in hesabını yapmam 102$'ı da kabul ederim ama bu miktar bana eninde sonunda gelecek mi? :peh:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5