İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paypal hak talebine yanıt vermek

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
arkadaşlar nete fazla giremediğim için müşterilerime cevap vermeiyordum.
birisi birgün gelip sitemden premium almış haliyle ben yokken parayı geri çekmiş ürünü alamadığından.
paypalda soruşturma açmış.kullanıcı zaten parasını geri almış.

Nasıl yanıt vermek istersiniz?
Alıcıya tam para iadesi yap.Ürün gönderildiğinde belge sağlayabilirim.Alıcıya önceden para iadesi yapıldığının ispatını sağlayın.

iade zaten yaptı kendisi .
ürün zaten göndermedim parayı geri çekti hemde kesintiyle geldiği için veremezdim zaten.
ne yapabilirim? adı soyadı filan var...

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Müşteriyle iletişme geçerek düzgün bir dille yaşadığın olayı anlatabilir ve soruşturmasını geri çekmesini isteyebilirsin. Çok h... biri değilse anlayışla karşılama ihtimali yüksektir. Olmadı küçük bir telafi hediyesi falan da deneyebilirsin.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
mail attım kişiye olmadı yetkisiz işleme filan girerim...durdk yere soruşturma yedik...

T

themaniac

Misafir
ben suana kadar sorunlu musteri ve saticilar sayesinde 4 kere falan sorusturmaya girdim ve hicbirinde kaybetmedim. yeter ki kendinizi dogru bir dille ifade edin ve elinizdeki butun yazismalari vb gosterin yeter. hakli haksizi ayirt ediyorlar

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Benim de başıma geldi. Çalıntı kredi kartıyla alışveriş yapmışlar, kart sahibi banka aracılığı ile parayı geri çekti. Alan kişiye ulaşmak mümkün değil. Paypal zaten parayı hemen geri alıyor, cezasıyla. Sonra da başka bi sorun çıkmadı. Yani paypal sana ayrıca kötü gözle bakmaz. Çok sık yaşanan olaylar. Ama devamlı aynı sorun oluyorsa o zaman başka önlemler alıyorlar galiba.

Çok kafana takmana gerek yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5