İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal Hesabı Hakkında

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Merhaba arkadaşlar. Bu konuda sizlere bir kaç sorum olacaktı.

1) Hem para göndermek hem de para almak istiyorum. Hesap türü premier mi olmalı ?

2) Adım Ali Veli Ekşi diyelim. Hesap açarken bu şekilde kaydoldum. Ancak hesaba giriş yaptığımda Hoş Geldiniz, Ali Eksi yazıyor. Kayıt esnasında bir hata mı yaptım acaba ?

2.a) Hesap adında (Normalde Ali Veli Ekşi diyelim) Türkçe karakter kullanmadım. Kullanabiliyor muydum ? Bir sorun olur mu ?

3) Ekleyeceğimiz banka hesabı, dolar hesabı olmak zorunda mı ?

3.a) Hangi bankadaki hesap daha kullanışlı sizce ?

4) Para gönderirken ya da alırken miktardan ne kadar kesinti oluyor ?

Sorularım çok fazla oldu farkındayım, kusura bakmayın. Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler :)

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
1) normal olsada olurç
2)hayır,hem hata olsada farketmez:)
3)hayır olmaz.
4)hayır, normal tl hesabıda eklenebilr.
5)her banka aynı
6)borçlu olarak ödeme alıp yollarsan kesinti olmaz.

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
1) normal hesapta bazı işlemler sınırlıdır. Ticari hesapta daha fazla imkanlar tanınıyor

2) bu normalde bir sorun oluşturmasada ileride sorun olabilir. ödeme alıp verdiğiniz kişiyle bir dispute yaşarsanız paypal bundan dolayı size şüpheyle yaklaşabilir

2a) türkçe karakter kullanımı hakkında bilgim yok ben tr karakter kullanmıyorum

3) istediğiniz türde hesap ekleyebilirsiniz vadesiz TL hesabı bence daha uygun, Paypal hesap türüne bakmıyor

3a) herhangi bir banka olabilir ama ziraat olmasın :) ödemeler geç geliyor

4) https://www.paypal.com/tr/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Teşekkürler arkadaşlar.

@ axl

Ticari hesap dediğiniz Premier mi oluyor ?

Bende Ziraat Bankası'nı ekleyecektim. Eklemediğim iyi olmuş o halde :) En iyisi İş Bankası'nı eklemek.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
peki arkadaşlar kredi kartı olmadan para gönderip-alıp-bankadan para çekebiliyor muyuz

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
peki arkadaşlar kredi kartı olmadan para gönderip-alıp-bankadan para çekebiliyor muyuz

Paypal bakiyenizde size gönderilen ödemelerden dolayı paranız varsa kredi kartı kullanmanıza gerek yok. Ama paypal hesabınızda para yoksa ve bir yere para göndermek istiyorsanız sadece kredi kartı ile hesabınıza yükleme yapabiliyorsunuz başka türlü hesabınıza para yüklemenize izin vermiyor paypal

Teşekkürler arkadaşlar.

@ axl

Ticari hesap dediğiniz Premier mi oluyor ?

Bende Ziraat Bankası'nı ekleyecektim. Eklemediğim iyi olmuş o halde :) En iyisi İş Bankası'nı eklemek.

kişisel hesap dışında premier ve kurumsal hesap var. Kurumsal hesap tüccarlara yönelik, premier hesap ise alışveriş hacmi daha yüksek olan kişisel hesaptır.

premier ve kurumsal hesaplarda komisyon oranalrı daha yüksektir ama buna karşılık paypal bir çok e-ticari imkanlar sağlıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5