İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

paypal hesabı onaylatmak

isousluer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Arkadaşlar paypal hesabımı onaylatmak istiyorum. Kredi kartı istiyor. Fakat bazı arkadaşlardan duydum sanal kart ile onaylatma oluyormuş. Onaylatabilecek arkadaş varmı varsa ne kadara onaylarsınız?

isousluer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bir arkadaş çıktı fakat oda ban yemiş başka kimse yokmu onaylatacak. :)

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar,

Garanti bankasından ücretsiz hesap açıp,kredi kartınız olmasa bile sanal kart edinebilirsiniz.Edindiğiniz sanal karta para yükleyip Paypal'a ekleyebilir ve hesabınızı onaylı hale getirebilirsiniz...
Hesap onaylatma çok basit bir işlemdir, bunun için bankanızın internet şubesine giriş yapabilmeniz ve eklediğiniz karta 6-7 TL para yatırmanız yeterlidir.

Böylelikle kredi kartınız olmasada edindiğiniz sanal kart ile Ebay'den alışverişlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz...

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Sanal kart alsanız bile, paypaldaki paranızı kullanamıyorsunuz.

Parayı karttan çekmesi lazım.

Yani önce paypaldaki parayı sanal karta atıcaksınız 7.5TL gibi komisyon kesilcek sizden. Sonra o kartı kullancaksınız, her defasında karta aktarcaksınız paypal gelirinizi, sürekli bir komisyon olayına girdi paypal, bende bıraktım artık. Bilginize arkadaşlar.

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Para normal karttan çekilse bile Paypal bakiyenizi harcayamaz ve bakiyenizde ki para ile alışveriş yapamazsınız. Ancak,kişisel hesap numaranızı tanıtıp çekebilirsiniz fakat minimum 10$ Paypal bakiyeniz olması gerekir.

Buradaki sorun o değil! Hesap onaylatma sorunu ve en basit yukarıda anlattığım yöntemle çözülebilir...

hoax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
paypal sadece yurt ici alısverişlerinden main balance ı kullanmakta

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Para normal karttan çekilse bile Paypal bakiyenizi harcayamaz ve bakiyenizde ki para ile alışveriş yapamazsınız. Ancak,kişisel hesap numaranızı tanıtıp çekebilirsiniz fakat minimum 10$ Paypal bakiyeniz olması gerekir.

Buradaki sorun o değil! Hesap onaylatma sorunu ve en basit yukarıda anlattığım yöntemle çözülebilir...

Sizin anlattıklarınız itirazım yok zaten üstadım.

Buradaki sorun o değil tamam ama, ben bu sorundan sonra gerçekleşecek olan sorundan bahsediyorum. Bende 5TL karşılığında sanal kartla onaylı yaptım kartımı ama hala kullanamıyorum paypal hesabımı. İçinde 20$ dan fazla var ama ebayda kaçırdım kazandığım açık arttırmayı. En iyisi kendi kredi kartınız ile ilişkilendirmek.

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hocam ben zaten size muhalefet amaçlı yazmadım yani bir yanlış anlaşılma olmasın.

Siz bir yerde yanlış yapıyorsunuz...Bu yöntemle alışveriş yapan çok insan var.

Daha önce ürün kazanıp ödeme yapmadı iseniz hesap blokeniz olabilir bir kontrol edin derim. Çünkü Paypal hesabınız onaylanmış,dediğiniz gibi bir durum olsaydı hesabınızda onaylanmazdı.
Ek olarak kart limitlerini gözden geçirin ucu ucuna bir limit yükledi iseniz ödemeye engeldir,kur farklılılarından oluşan tutarsızlık yetersiz kart bakiyesi uyarısı verebilir.

Ayrıca Paypal'a mail atmayı deneyin,sorununuzu anlatın Türkçe destek veriyorlar artık.

Ek olarak; Ebay ve Paypal hesaplarınızda ki kişisel bilgileriniz harfi harfine aynı olmalıdır...

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Evet kur farkı yüzünde hata veriyor hocam bende, karttan çekmek istiyor parayı o yüzden içerdeki miktarı kullanamıyorum. Yani paypaldaki parayı kullanabilirmiyim karta aktarmadan? Yoksa illa önce karta mı aktarmam gerekiyor, o kısmı tam anlayamadım? Son 1 aya kadar falan sıkıntı yoktu ama sonra kart onayı zorunlu hale geldiği günden beri ne alışveriş yapabiliyorum nede para gönderebiliyorum paypalımla.

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Şimdi ne demek istediğinizi anlıyorum...

Dediğiniz gibi bir süre evvel bu sıkıntı yoktu. Ebay alışverişlerimizde paypal hesabımızda para var ise ürün ücreti direk hesap bakiyesinden çekiliyor eğer bakiye yetersiz ise kalan miktar otomatikman karttan çekiliyordu...

Misal; Paypal hesabınızda 20$ var, alacağınız ürün 30$. İlk 20$ hesaptan çekiliyordu kalan 10$ lık miktar otomatikman karttan çekiliyordu... Bu böyle güzeldi!

Fakat birdenbire tüm Paypal Türkiye kullanıcıları, yeni kanunda ki düzenlemelerle Paypal hesaplarında ki bakiyelerin harcanması yasaklandı. Sadece hesabınıza çekmenize izin var. Bu da ne zaman düzelir bilinmez. Bu ebay'de satış yapan Türkler için bir önlem. Maliye sıkı takibe aldı bu kişileri...

Sizin sorununuza gelince; kısaca hesabınızı onaylatsanız bile Paypal bakiyeniz gözüken parayı kullanamazsınız...Alışverişi tamamlamak için mutlaka sanal veya asıl kredi kartına ihtiyacınız var.

Peki Paypal bakiyenizde ki paranızı nasıl geri alacaksınız?

Paranızı geri almanız için hesap numaranızı (IBAN NO) Paypala hesap numarası ekleme seçeneğinden eklemelisiniz. Yalnız minimum çekim miktarı vardır yani 10$ dan az bir miktarı çekemezsiniz.

Siz şimdi 20$ ınızı hesabınıza çekin en geç 1 haftada havale işlemi gerçekleşir. Boşyere Paypal'da tutmayın paranızı çünkü harcayamazsınız.

Aklınıza takılan yerde sorarsanız, yardımcı olmaya çalışırım.

aspirinn2

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
paypal hesaplarınızı onaylarız gerekli ücreti ödediğiniz takdirde ödeme sadece TL ile alınmakta paypal kabul etmiyorum onaylamalarda hesabını onaylatmak isteyen pm ile ulaşabilir teşekkürler

T

themaniac

Misafir
arkadaslar kendi isim bu diye diyorum :D hic ugrasmayin o kartla bu kartla, paypal'iniza para yuklemek icinde, paypalinizdan hesabiniza para aktarmak icinde hizmetinizdeyiz
hee benim kredi kartim falan var, eklerim diyorsaniz da en guzeli eklemek, kendi isinizi kendiniz halletmeniz. neden elinizde hersey varken benim gibi bu isi yapanlara ekstra para odiyesiniz ki.

demeyin simdi yaa kardesim hem bu isi yapiyorum diyorsun hemde varsa kendi isinizi kendiniz halledin diyorsun. demeyin cunku ben helalinden kazandigim icin, icim rahat olarak bunu soyluyorum. yapabilen kendi yapsin ugrassin, kartini kaydettirsin. Rabbim rizkimiz varsa kaydettirmeyenlerden yada karti olmayanlardan verir zaten.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5