İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal karttan TRY olarakmı cekiyor?

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaslar paypalı yeni kullanmaya basladımda bir sorum olacaktı. Bi yere ornegin 10 usd odeme yapacagım karttan cektiginde ekstreme usd olarakmı yansıyacak try olarakmı?

A

a.ışık

Misafir
Paypal USD - TL dönüşümünde karttan ne kadar TL çekeceğini söylüyor zaten ödemeyi yapmadan hemen önce, dolayısı ile YTL hesabınızdan ve Paypal'ın o günkü kur'u üzerinden TL olarak alınır..

free

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet aynen öle oluyor kendisi otomatik çeviriyor 10 dolar karşılığı senin hesabından ytl almış oluyor

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen seçebiliyorsun try mi usd mi ödeyeceğini

X

Xman

Misafir
Benim paypal harcamalarım extreme usd olarak yansıyor ve usd olarak bankama ödüyorum..

jmalinie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
7
Bunu nasıl yaptın wpturkiye ?

Bende o şekilde olmasını istiyorum ,dolar alayım doalr vereyim .Bi sürü para kaybediyorum değişimde..dolarda yükseliyor sürekli.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wpturkiyenin yaptığı şekilde yaparsanız doların yükselmesi canınızı yakar :

ör: şimdi 10$lık harcama yapacaksın dolar 1.7 deyken (17tl yerine), son ödeme günü 10$ ödeyeceksin dolar 1.8deyken (18 tl yerine) ;)

X

Xman

Misafir
Bunu nasıl yaptın wpturkiye ?

Bende o şekilde olmasını istiyorum ,dolar alayım doalr vereyim .Bi sürü para kaybediyorum değişimde..dolarda yükseliyor sürekli.

Vakıfbank world kartım var yurtdışı tüm harcamaların usd olarak extrelenmesi talimatını verdim bankama, paypal da yurtdışı bir işlem olduğundan otomatikman extreme dolar olarak yansıyor hemde 1 cent bile şaşmadan ;)

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypal ödeme yapılacağı zaman aşağıda çevrim ayarları diye bir link çıkar.

2 tane seçenek sunar.

1. seçenekte paypal usd tl değişimi kendi yapar kredi kartınıza oyle yansıtır bu durumda zararlı çıkarsınız.

2. seçenekte mesela 35.45$ lık bir işlem yaptıysanız bunu direk 35.45$ olarak kartınıza yansıtır tl ye çevirim işleminizi bankanız yapar. eğer bankaya usd ve euro gibi işlemlerim tl ye cevrilmesin ben döviz olarak öderim derseniz kartınıza cevrim yapılmadan döviz borcu olarak yansır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5