İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal kesintileri hakkında 2 küçük soru

TheScorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sdwd.PNG

1- Bu kesintinin sebebi nedir ve nasıl önleyebilirim ?

2- Hesabımda 400 küsur USD var. İş bankası, Ziraat ve Bankasya hesaplarım var. Bunlardan herhangi birine kesintisiz ödeme alabilir miyim ? Kesinti olursa ne kadar olur ve ne zaman hesaba geçer ?

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Eğer ödemelerinizi bir başka paypal hesabına yaparken "kişisel ödemeler" kısmını seçip "borçlu olan ödeme" olarak işaretlerseniz kesinti olmayacaktır.

kendi hesabınıza kesintisiz çekmeniz için paypal satışı yapmanız en iyisidir :)

T

trgy

Misafir
Bildiğime göre kredi kartına çekersen öyle kesinti oluyor. Banka hesabına çekersen kesinti olmuyor.

Yanlış mı biliyorum?

TheScorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım karttan çekişlerde oluyor. Paypal bakiyesinden transferlerde olmuyor...

@blade78 iş bankasına çekerken hangi bilgileri giriyosun, Türkçe karakter kullanıyor musun ? Ayrıntılar hakkında biraz bilgi verebilir misin ?

X

Xman

Misafir
2 kez çıktım baştan girdim yinede kesinti yaptı, ayrıca gönder düğmesine basmadan önce uyarı çıkıyor 0.78 usd kesinti yapılacak gönderdiğiniz tutardanmı düşsün yoksa sizden 14.78 mi tahsil edelim diye :)

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
Sanırım karttan çekişlerde oluyor. Paypal bakiyesinden transferlerde olmuyor...

@blade78 iş bankasına çekerken hangi bilgileri giriyosun, Türkçe karakter kullanıyor musun ? Ayrıntılar hakkında biraz bilgi verebilir misin ?

zaten orada soruyor sana paypal banka bilgilerini girerken kesinlikle türkçe karakter yazmıyorsun yoksa 10 lira çekilip parayı hesabına geri veriyorlar..

sader

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Normalde kesmiyor ben hep gönderiyorum. Bugün göndermedim ama 2 gün önce yine gönderdim aynı şekilde bir meblağ kesilmedi benden

bir hafta önce düzenleme getirildi paypala . önceden dediğin gibiydi borç öderken kesmiyordu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5