İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal Soru Cevap ile Bilgiler

ByAtlantis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar Paypal Hakkındaki uzun süren tecrübelerimi siz değerli forum halkına paylaşmak için konu açıyorum. Paypal nedir ne amaçla kullanılır ? ilk önce bu soru soralım kendimize

1 soru : Paypal nedir ne amaçla kullanılır ?

1) Paypal Dünya üzerinde güvenilir bir sistem olarak kendini tanıtmış ve kullanıcılarına dolandırılmama güvencesi vermiş bir para transfer şirketidir.Aslında bu sözde kalan bir şey ama böyle bir şey yok tabi.

2 soru : Paypal Hesap açılır mı bu günlerde ?

2) Arkadaşlar bu günlerde artık paypal tamamen dolandıcıların yeri olmuş ve şiddetle paypaldan uzak durmanızda yarar olacağını düşüyorum.İlk kez kullanacak kişiler kesinlikle paypal şirketinden uzak durmalıdır.

3 soru: Paypal hesabım Geçici Sınırlandı Ne yapmalım ?

3) Arkadaşlar paypal hesabınız sınırlandı ise çözüm merkezinde vaka açılmıştır.Vaka (burada Dosya demektir bilmeyenler için) Sınırlama 2 Çeşittir.

a) Basit geçici sınırlama: Orada şunları istiyorsa sizden

-Kredi kartınızı Onaylayın
-Şifrenizi Değiştirin
-Güvenlik Sorunu Değiştirin

Diyorsa işiniz çok basittir.Tek yapmanız gereken buradaki komutlara uymak ve kredi kartınız(bu kısma Dikkat)Sanal kart açıp onunla onaylayıp şifreleride değiştirdiğinizde hesabınızın sınırlaması 0-24 saat arasında paypal hesabınız açılacaktır.

b) Zor geçici sınırlama: Orada şunları istiyorsa sizden

-Kredi kartınız estresini
-Adres Kanıtı
-Kimlik Onayı

Diyorsa işiniz zor burada niye paypal sizden bu evrakları istiyorsa çok yüklü mevla ise sakın bu evrakları yollayın.Sebeb sorarsanız Fişleniyorsunuz.Fişlenince paypal hesap açarsanız tekrar kullanmanız zorlaşacaktır.Hadi diyelim ki yolladınız ne olcak. 1 Kereliğine hesabınız açılcaktır.Belli bir süre sonra aktif olduğunuzda size artık sizinle çalışamayız kurallarımıza uymuyorsanız gibi bir email gelecektir.İçerideki paranızı 180 gün sonra verecektir.Evrakları yollamasanızda yinede 180 gün sonra bu parayı zaten alabileceksiniz.

4 soru: PayPal Bakiyem eskiye düştü ne yapmalıyım ?

4)Bu bakiye kesinlikle ödemekle yükümlüsünüz.Paypal Alıcıyıda satıcıyada koruma politası yüzünden genellikle alıcılar haklı çıkar ya neyse eksiye düşerse hesabınız zaman kaybetmeden bu parayı tahsil etmeye bakın.Çünkü Paypal Türkiye 2013 Ocak ayı içerisinde İstanbul'da vergi veren kurumsal şirket olarak açıldı Adamın resmi aşağıyada koycam bakarsınız.Telefon Numarası 444 PP(77) 01 bu para sana hayrına vereceğinimi zannettiniz ? İyi millet size ödeme der birgün kapına geldiklerinde geç olduğunda yasal faiziyle iyi ödemeler diyorum sizlere bu konuda örnek olarak veriyorum bakın adama ödemeyin diyor ben ne diyorum bakın ve görün
tıklayın beni

Kıvanç Onan – PayPal Türkiye Ülke Direktörü

Kivanc_Onan-199x300.jpg

5 Soru: Paypal'ı kullanmak ne kadar mantıklı ?

5) Arkadaşlar Paypal Alıcıyı koruduğu için malesef bu ödeme sistemini kesinlikle kullanmayın satıcılar çünkü başınızı duvarlara vurduğunuzda çok geç olur dolandırılmış olursunuz.Özellikle bu paypal Alım satım işleri yapan kişiler bu sözüm sizlere.Peki niye satıcıları savunmuyor bu paypal derseniz en basit şekilde anlatmaya çalışayım size

bir kişi gelir xxx tutar paypal bakiyem var ve ben bunu sizden xxx hizmetinizi /Ürünü almak istiyorum.Dediğinde siz ödemeyi alırsınız ve hizmeti / ürünü verdiğinizde alıcı tabi alıcı burada daha önceden ip değiştirmiş ve size karşı dispute açarak bu ödemeyi ben yapmadım yetkisiz ödeme bildiriyor ve paypal gerekli işlemleri yaptığında siz haksız çıkıyorsunuz ne kadar faturada kesseniz etsenizde fayda etmez.Çünkü alıcının her zaman girdiği pc de olmadığı ve ip sinin bilmem ne ülkesi gözüktüğü ve hesabının çalındığı düşündüğü için paypal malesef haksız çıkacaksınız ve dolandırılmış olacaksınız bu parayı geri alma ihtimaliniz %0 ve mutfağa gidip bir bardak bu paranın üzerine soğuk su için

6 soru: 2013 öncesi borçlar (eskiye düşen hesaplar) ne olacak bir fikriniz var mı ?

6) Arkadaşlar bu sözlerimi iyi dinleyin ve mutlaka borcunuzu kapatın.Yok bana bir şey olmaz yok Paypal sözleşme Türkiye'deki kanunlarla çelişiyor.Buna hakkı yok demeyin.Peki dicekseniz ilk önce şu soruyu sorun kendinize

PAYPAL BENİM BABAMIN OĞLUMU Kİ BU PARAYI BANA BEDAVA HAYRINA BAĞIŞLASIN ?

eğer bu soruya evet cevaplarsanız.Gezin dolaşın Dünyanın sahibi gibi eğlenin her zamanki gibi ne olcak ki ?

Yok eğer sorunun cevabına hayır benim babamın oğlu değil diyorsanız lütfen bu borcu kapatın.Çünkü 2013 ocak ayı ile Paypal resmi kurum oldu Türkiye'de Siz zannediyor musunuz paypal bu parayı size yar edecek ? yasal faiziyle dünyanın parası borç çıkar.Sİz bu parayı nasıl ödeyeceksiniz ? Birde bir gün kapınıza haciz memurları gelirse ne olacak ? Hadi bunları geçtim Bir gün gezi yada iş için Avrupaya gittiğinizi düşünün sizi Dolandırıcılık suçundan direk hava alanında yakalayacak polisler ? Hiç bunu Düşündünüz mü? çünkü paypal sizi Tüm resmi vergi veren yerde sizi fişletecek ve yakalanmanızı sağlayacak ?

sevdac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şaşırdım şimdi PayPal hesabı açmayı düşünüyordum.

scelebi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öyle birşey yok paypal türk ticaret kanununa tabi değildir, icra da gönderemez kimseyi korkutmanın anlamı yok, türk vergi sistemine kayıtlıdır ancak ticaret kanuna uymaz
örneğin şimdiye kadar hangi banka sizin hesabınızdan para çekip başkasının hesabına aktarmış yapamaz çünkü yetkisi yok. ancak kendi alacağı var ise ona binaen alır ki zaten bir sözleşme izlamışsınızdır banka ile

yasa kanun tanımaz paypal kafasına göre takılır
paypaldan icra gelmiş bir kişi bile göstemezsiniz.

ef_sane

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Paypal hesabımızın iban numarasını nasıl öğreniriz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito