İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypalla Satış Yapmak

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bilgisayar ve bilgisayar malzemeleri satışı yapıyorum. Gözümü webmaster arkadaşların paypallarına diktim :D
Şu ay sonunda nasıl bozduracağız diye düşündükleri dolarları ellerinden alayım diyorum.
Ancak uzun zamandır paypal kullanmadığım için paypal adresim iptal edilmiş (300$ hek yoluyla çekilmiş ancak geri alınmıştı). Pekte anladığım bir şey değil.
Bana paypal konusunda yardımcı olacak güvenilir arkadaşlar aramaktayım.
Parayı ytl ye çevirecek ve kârını kesip bana gönderecek.

Öncelikle satış yapmayı düşündüğüm yer webmaster forumları.

Bu konuda nasıl bir akıl verirsiniz?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bkz: *
whmdestek ile bu pp>ytl işlemini görüşebilirsin

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Bu işlem çok tehlikeli.
Yani tamamen bu işe odaklanmanız gerekebilir.Paypal konusunda usta olmadan bu işe girmeniz çok büyük zarara uğramanıza neden olur.

Faturalı,kargolu üründe gönderseniz dolandırılırsınız.
Örneğin siz bana elle tutulur gözle görülür kargolu faturalı bir monitor satsanız ve tüm bu belgeleri kanıtlayabiliyor olsanız da,ben ödemeyi yapar,ürünü alırım ve daha sonra da paramı geriye alabilirim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bu işlem çok tehlikeli.
Yani tamamen bu işe odaklanmanız gerekebilir.Paypal konusunda usta olmadan bu işe girmeniz çok büyük zarara uğramanıza neden olur.

Faturalı,kargolu üründe gönderseniz dolandırılırsınız.
Örneğin siz bana elle tutulur gözle görülür kargolu faturalı bir monitor satsanız ve tüm bu belgeleri kanıtlayabiliyor olsanız da,ben ödemeyi yapar,ürünü alırım ve daha sonra da paramı geriye alabilirim.
Sürekli bu tarzda dolandırılma olaylarını okuduğum için bu işte profosyonel kişilerden bu noktada yardım almayı düşünüyorum.
Paypal 3-5 defa kullanmış ve birkaç yıldır hiç aktif kullanmamış biriyim.

Konuya hakim olmadığım için bu olayları yaşamadan da satış yapabilenler olacağını düşünüyorum. Yanılıyor da olabilirim.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Yabancı script siteleri nasıl satıyor ki ? :eek:

onu bende merak ettim
adamlar bu satişi paypal ile yaparken daha değişik bir sözlemi ekliyor geri çekilemez diğe veya nasil bişi uyguluyorlar
ben bügüne kadar hiç yabancı sitelerden aliş verip yapipta paypalini geri çeken birisini Görmedim daha doğrusu paypalını geri çekebileni görmedim..

Böyle sağlam bir sistem veya benzeri bişi varsa bende sitemde kullanabilirim :)

uyanıklar paypal ile domain aliyor domain register edildikten sonra parayi geri çekiyor :) allahtan resellerclub kullanıyorum parasını geri çekenleri soru sualsiz domainlerini siliyorum.. ve benden giden kredide geri geliyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5