chat ege.net

PC hızlandırma yolları 2019

Selim96

Onaylı Üye
Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
104
Konum
Erbil
PC hızlandırmaya ihtiyaç duyuyorsanız bilgisayarınız ya da laptopunuz çok ağırlaşmış ve artık işkence olmuştur onu kullanmak. Bilgisayar hızlandırmayı programsız olarak yapabileceğiniz gibi ücretsiz PC hızlandırma programlarını da deneyerek işletim sisteminizdeki ağırlıktan kurtulabilirsiniz. Windows 8, Windows 10 gibi Microsoft işletim sistemlerini kullanıyorsanız anlatacaklarımız sizleri yakından ilgilendiriyor.

PC hızlandırma 2019 için yeni yöntemler uygulayacağız. Bunları madde madde anlatarak kolay bir şekilde uygulamanıza yardımcı olmak istedik. Peki laptopu hızlandırmak için neler yapabiliriz?

PC hızlandırma yolları 2019 (Laptop ya da masaüstü PC)

Bilgisayar nasıl hızlandırılır sorununun yanıtını arayanlar, bilgisayarınız ilk aldığınız gibi değil mi? İşte pc hızlandırma yöntemi, 2019 güncel pc teknik bilgileri.

1- Güç ayarlarını değiştirin
Bilgisayarınızın şarj ve güç kaynağı ayarlarında düzeltme yaparak PC hızlandırmanın ilk adımını uygulayabilirsiniz. Kontrol panelinden > denetim masası > donanım ve ses > güç seçenekleri bölümünden "Yüksel Performans" ayarına getirin ve bilgisayarınızın tam performansla çalışmasını sağlayın. Bu durum şarjınızı biraz daha çabuk bitirebilir.

2- Geçici dosyalardan kurtulun
Bilgisayarınızda yaptığınız işlemlerin bir çerezinin toplandığı geçici dosyaların barındırıldığı Temp klasörünün içini tamamen boşaltarak bilgisayarınızın kasmasını azaltabilirsiniz. Tem klasörüne ulaşmak için Çalıştır bölmesine gelerek %temp% yazarak enter'e basın ve açılan klasörün içini boşaltın.

3- CCleaner ile temizlik
CCleaner ile Gereksiz virüs olarak algılanabilecek dosyaları silerek bilgisayarınızı hızlandırın. CCleaner ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz bir programdır. CCleaner PC temizlik programını indirmek için Google'a CCleaner indir yazarak ilk açılan sayfadan ücretsiz olarak indirebilir ve kurarak tarama yapabilirsiniz.

4- İşlemci öncelik ayarları
Bilgisayarınızda aktif olarak çalışan uygulamalar CPU tüketir ve işlemcisi düşük olan bilgisayarların işlemci kullanım hacminin daha sınırlı olduğundan bilgisayar kasılmaya başlar. Bunun için CTRL+Alt+Delete tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açabilirsiniz. Buradan da ayrıntılar butonuna tıklayarak işlem ayrıntılarını görebilir, CPU kullanımı yüksek olan uygulamaya sağ tıklayarak önceliğini 'Düşük' olarak ayarlayın.

5- IObit Advanced SystemCare ile tarama
IObit Advanced SystemCare programı laptopunuzda oluşan hataları taramaya yarayan son derece etkili bir programdır. IObit Advanced SystemCare tarama yapmak için programı indirmeniz gerekiyor. Normalde ücretsiz sürümü ile de tarama yapabileceğiniz gibi programı premium olarak da satın alabilirsiniz. Programı indirmek için Google'a IObit Advanced SystemCare indir yazmanız yeterlidir. Programı indirip kurduktan sonra tarama başlatabilirsiniz.

6- Bilgisayarınızı güncelleyin
Birçok kişi bilgisayarın güncelleme uyarılarından bıktığından bu uyarıları kapatır ben de dahil buna. Bilgisayarınız güncellenmediğinde sıkıntılı çalışmaya başlar. Siz de bilgisayarınızı ve sürücülerinizi güncel tutun. Güncelleme sonrası da bilgisayarınızı baştan başlatmayı unutmayın, değişiklikler yeniden başlatılınca aktif olacaktır. Tüm bunlar da işe yaramadıysa artık bilgisayarınızın format zamanı gelmiştir.
 
Son düzenleme:

kuzgun

Moderatör
Onaylı Üye
Katılım
19 Tem 2008
Mesajlar
12,395
yazım hatası olmuş
%temp% yazarak enter'layın :)
 

dumanimsin

Onaylı Üye
Katılım
11 Nis 2019
Mesajlar
70
Bilgisayarda kullanmadığınız birçok özellik de, bilgisayarınızı kullanırken açılır. Bu özellikler işlemci kullanımınız normalken sıkıntı yapmaz. ancak tarayıcıda açacağınız her yeni sekme ve yeni internet sitesi, sistemi yormaya başladıkça aktif olarak açık ancak kullanmadığınız özellikler bilgisayarınızın kasılmasına sebep olur.

Bu yüzden CTRL + Alt + Delete tuşuna basarak Görev yöneticisini açarak Başlangıç sekmesini açın ve kullanmadığınız programları sağ tıklayıp Devre Dışı bırakın.
 

Ping

iyinet
Onaylı Üye
Katılım
10 Tem 2011
Mesajlar
2,401
Konum
Türkiye
Teşekkürler windows 10 da windows search ve update hizmetlerden kapatılabilir
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst