İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PC IP'simi Interet Ip'simi

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
google adsense en cok hangisinin uzerinde duruyor. Ornek olarak benim okulumda butun bilgisayarlara sitemi acilis sayfasi olarak koyabiliyorum. Farkli bilgisayarlardan click ler olmasi uzerine google in tepkisi ne olur?

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
PC IP'si dikkate dahi alınmayan, alınmasına da gerek olmayan (192.168.*.0 10.0.*.* aralığında local ip kullanan milyonlarca insan olduğu için) ip adresi. Önemli olan tabiiki internet ip adresi. Farklı bilgisayarlardan klikler olması ip adresi aynı olduğu için (dynamic olsa dahi çerezler,sistem özellikleri v.b şeyler istemci tarafından alınabilir) farketmez, tehlikelidir yani.

DooMsDaY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Not: HTTP/TCP ile PC'e verilen lokal IP adresi zaten gonderilmez. Hepsini ayni adres olarak gorur fakat google belli bir limite kadar ayni IP adresinden gelen tiklari zaten problem etmiyor. blink'in dedigi gibi daha cok cerezler, tarayici user agenti, gibi degerlere goz onunde tutuyor.

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
sagolun arkadaslar gercekten aydinlatici oldu yani adsense kullanirken butun bilgisayarlara sitemi acilis sayfasi yapmak pekte mantikli degil degilmi ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5