İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pc masaustunde donuyor kalıyor

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar herkese iyi aksamlar baslıgı yanlıs yere de acmıs olabılırım cok ozur dılerım peşinen

bi sorunum var ve sizlerin yardımını istiyorum bu sorun beni deli etcek

yaklasık 2 ay once yeni aldım pc tum parcalar 0 ve tum parcalar yetkılı servıs tarafından monte edıldı

yaklasık 1 bucuk aydır bır sorun yasıyorum ki artık patlama derecesine geldim
bilgisayari aciyoruz aciliyor geliyor masaustunde takiliyor kaliyor ilk dedik herhalde spy virus vs falan spy taramasi falan yaptırdım spy cıktı biraz , sonra yine duzelmedi acmak icin hergun sistem geri yuklemeden baska bir zamana geri donerek baslatıyorum anca o turlu acılıyor acaba dedim sorun bu gunde mi ( ne alaka ise ) o gunu atlattım 1 gun sonrasına gectim gene aynı gene aynı pc sistem geri yuklemeden baska zamana yuklemedıkce acılmıyor
sonra herhalde dedim ekran kartı driverinda sorun orjinal driveri kaybetmiştim ve uyumlu driveri netten indirmis kurmustum daha sonra ayni ekran kartını kullanan bi arkadasimdan aldim driver formatladık o driveri yukledik 1 hafta 10 gun falan sorunsuz calıstı ondan sonra yine ayni
teknik servise gittim durumu anlattim dediginiz gibi belki ekran karti kaynakli olabilir sorun gormeden birsey diyemeyiz getirin 1-2 hafta icinde yapılır dedi 1-2 haftada cok uzun bi sure geldi ve servisten orjinal driveri aldım tekrar format attık ve driveri yukledik yine 1 hafta 10 gun sorunsuz devam etti sonra yine basladi aynı sorun son 3 gundurde surekli geriye donerek acıyorum pc yi kurmam gereken programların calısması icin pc nin yeniden baslamasi gerekiyor pc yeniden baslamıyor takılıyor kalıyor artık çıldırma derecesine geldim kime sorduysam "format at duzelir yaa" diyip sinir katsayımı yukseltiyorlar sanki hic denemedigim bir yontemmiş gibi

durum bundan ibaret daha once boyle bir sorun yasayan arkadas varsa ya da donanımdan iyi anlayan ve anlattiklarim dogrultusunda sorunumun nedenini ve cozumunu soyleyebilcek arkadaslar varsa lutfen yardimci olun :(

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bilgisayarının her türlü parçasından meydana gelebilir bu durum, önerim öncelikel bios ve diğer driverleri güncelleyip bilgisayarınızdaki fanların çalışıp çalışmadığını kontrol edin...
Arkasından bilgisayarın ilk açılışında çalışan programları iptal edin bunun için
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
bunlar altındaki gereksiz tüm programları silin özellikle
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run buradaki örneğin ben antivirüs haricinde hiçbirşeyi bırakmam burada...
Eğer sorun devam ediyorsa muhtemelen donanımsal bir problem işi bilen bir servise götürmenizde fayda var.

Kolay gelsin

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Masa ustu gelmeden donup kaliyor ama mouse ve klavyenin caldigini goruyorsaniz, CTRL + ALT + DELETE ile işlem listesinden Explorer i sonlandirin. Daha sonra Dosyadan Yeni görevi tiklayarak Explorer yazin ve Tamam i tiklayin.

Masa üstü bu sefer düzgün sekilde geliyorsa bilgisayarinizi Stinger ( http://download.nai.com/products/mcafee-avert/stng260.exe ) ile tarayin. Muhtemelen Pate.B virusu bulasmistir. Diskinizde surekli kullandiginiz bir yazilima bu virus bulastigi icin sistemi geri alsaniz dahi tekrardan bulasiyordur.

Iyice temizleyin (Surekli kullandiginiz ancak virusun kaynagi olan yazilim CD / USB disk veya bulundugunuz networkdeki bilgisayarlardan birinde de olabilir.)

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Masa ustu gelmeden donup kaliyor ama mouse ve klavyenin caldigini goruyorsaniz, CTRL + ALT + DELETE ile işlem listesinden Explorer i sonlandirin. Daha sonra Dosyadan Yeni görevi tiklayarak Explorer yazin ve Tamam i tiklayin.

Masa üstü bu sefer düzgün sekilde geliyorsa bilgisayarinizi Stinger ( http://download.nai.com/products/mcafee-avert/stng260.exe ) ile tarayin. Muhtemelen Pate.B virusu bulasmistir. Diskinizde surekli kullandiginiz bir yazilima bu virus bulastigi icin sistemi geri alsaniz dahi tekrardan bulasiyordur.

Iyice temizleyin (Surekli kullandiginiz ancak virusun kaynagi olan yazilim CD / USB disk veya bulundugunuz networkdeki bilgisayarlardan birinde de olabilir.)

dediklernizi yaptım duzeldi :)
tesekkur ederim ilginiz icin + rep

K

Kayıtsız Üye

Misafir
sorun!

Loi'nin sorunu ile aynı;masaüstü donuyor. görev yöneticisi çalışıyor ama explorer çalışmıyor.

heaven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başlattan msconfig yapın ve açılıştaki programları kapatın.. Bu explorer in düzgün açılmasına ve donmamasını sağlar..

aydingebze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işlemcinin pastasından yapıyor olabilir işlemciyi tekrar monte edin ve buna pc deki zararlı yazılımlarda sebebiyet veriyor olabilir baslat calıstır msconfig yaz baslangıctakilerin hepsini kaldır ve hizmetlerden de bilinmeyenleri kaldır
sistemi yeniden baslat bunları güvenli moddan yapabiliorsan işlemciden degildi güvenli modda da aynı ise işlemciye baq ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5