İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pc'nin Kapanma Sorunu

L

LsD

Misafir
Uzun zamandır bilgisayar kendi kendine kapanıyor, kapandıktan sonra power tuşuna basıp tekrar açmaya çalışdığımda 5 saniye fln fan çalışıo tekrar kapanıyor açılmıyor.. elektirik fişini çıkartıyorum tekrar takıyorum öle deniyorum açılıyor.. arada bi bu sorunu devamlı tekrarlıyor. neden kapandığını hala anlayamadım format attım düzelmedi.. ama MSN'deki flash oyunları oynarken bi süre sonra kesin kapanıyor.. CPUyle fln alakası olabilirmi? veya başka bi neden?

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sorununuz büyük ihtimalle güç kaynağınızda bir sorun olabilir değiştirmek gerekebilir ve ya ram in yuvasına tam oturmamasından kaynaklanıyor olabilir.

L

LsD

Misafir
ram'i kontrol ettim.. hatta diğer yuvasınada taktım ama sorunu düzeltmedi.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun zaman kullanılan PC'lerin CPU fanları eskisine nazaran daha yavaş dönmeye başlar ve yeteri kadar soğutma yapamazsa anakart veya Windows CPU'yu korumak için sistemi otomatik olarak kapatır.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
powersupply in icindeki fan i yuzunden oluyodur buyuk ihtimalle...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Koptum gülmekten.
Neden dersen. :)
3 gün önce aynı şeyleri ben harfiyen yaşadım.
50 kere pc yi söktüm taktım.
Pc yi yeni formatlamıştım. Akıl yürüttüm. Yeni formatlanan pc nin aç kapa düğmesi aktiftir diye düşünerek aç/kapa düğmesinin ayarlarını değiştirmeyi denedim. İlk Olarak güç düğmesine basıldığında bana sor seçeneğini işaretledim. ve baktım ki mantığım doğru. Makine kendi kendine kapanmaya çalışıyor ve bana soruyor. Sonra hiçbirşey yapma dedim. 2 saat sonra yine kapanmaya başladı.
Sade de gelirsek. Şimdi aç/kapa düğmem yok. Kestim kabloları ve yan tarafa bantla yapıştırdım. Kabloların ucu açık.
Kabloları birbirine değdiriyoruummm ve bir traktör edasıyla başlıyor çalışmaya.
Çalıştırmak çok zevkli bazen ilk dokundurma almıyor. İyi dokundurmak gerekiyor.
Tavsiye ederim çok zevkli...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ram yerinde cıksa ses ile uyarı verir ve hiç acılmaz.. powersupply de sorun olabilir veya ekran kartında sorun olma ihtimalide var.. ama ilk aklıma gelken powersupply diyorum..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zbahadir' Alıntı:
Uzun zaman kullanılan PC'lerin CPU fanları eskisine nazaran daha yavaş dönmeye başlar ve yeteri kadar soğutma yapamazsa anakart veya Windows CPU'yu korumak için sistemi otomatik olarak kapatır.

+1
bende oyumu ısınma problemi yönünde kullanıyorum.

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sistem XP ise "Event Viewer" kısmında bazen yazar nie kapattığını
hiç baktınızmı
Ram sorununu en azından ordan görebilirsiniz. hatta çoğunlukla göremedigimiz HDD yazma yada okuma sorunlarını da yazar
(sadece fikir)
Saygılar

D

duyurbeni.com

Misafir
sorunun yaz ayının gelmesinden bilgisayarın kendini kitlemesi ya da resetlemesi tamamen ısıyla ilgili. yapacagın en iyi iş typoron fanlar var buz gibi yapar kasayı onlardan bi tane al. cok fiyatı da yok 50 ytl ye almıştım geçen . tıkanmaların yavaşlamaların tek sebebi ısınmadır. sakın ram cpu vs olaylarına girmeyin derim ben...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5