İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PDF Dosya Bilgilerini Düzenleme?

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhabalar;

Elimdeki pdflerin title description özelliklerini değiştirmek istiyorum fakat yapamadım. File>Properties den ilgili alanların içine giremiyorum. Bu alanlar nasıl düzenleyebilirim acaba?

Teşekkürler

T

trgy

Misafir
pdf yi düzeltemezsiniz. ancak kaynak dosyaları elinizdeyse öyle düzeltebilirsiniz.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
PDF'yi convert edip tekrardan PDF yaparsanız olur gibime geliyor.

bence de Karluk'un dediği gibi yapmalısınız.

Tamamdır deneyeceğim.

pdf yi düzeltemezsiniz. ancak kaynak dosyaları elinizdeyse öyle düzeltebilirsiniz.

Peki wordden farklı kaydet ile pdf olarak kaydettiğimde de değiştiremiyorum. Kaynak dosyadan kasıt tam olarak nedir? ( adobe özürlü webmaster smiliesi :p )

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
pdf döküman üzerinde değişiklikler yapabileceğiniz, yazı yazabileceğiniz programlar var (bunlardan bir tanesi pdf annatator sanırım yanlış yazmadıysam), bunun dışında trgy arkadaşımızın kaynak dosyalarından kastı sanırım word dökümandır. (.doc , docx uzantılı)
pdf'den farklı kaydet ile kaydettiğinizde döküman yine .pdf olacaktır. pdf formatında kaydetmeden word üzerinde değişiklik yapıp pdf olarak kaydedin.
bu tip işlemlerde (pdf'den jpeg'e veya resim formatındaki metni word formatına çevirirken) profesyonel anlamda abby fine reader programını kullanabilirsiniz

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Merhabalar;

Elimdeki pdflerin title description özelliklerini değiştirmek istiyorum fakat yapamadım. File>Properties den ilgili alanların içine giremiyorum. Bu alanlar nasıl düzenleyebilirim acaba?

Teşekkürler

Muhtemelen adobe raider ile deniyorsunuz o yüzden olmuyordur. Adobe Acrobat Pro ile istediğiniz bilgileri değiştirip save demeniz yeterli. Bunun için 3.parti yazılma gerek yok. Herşeyi kendi yapabiliyor zaten.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5