PDF Download – PDF dosyalarıyla tarayıcınızı yavaşlatmayın!

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
10 Temmuz 2011
Mesajlar
2,401
Reaction score
21
Konum
Türkiye
PDF Download Version: 0.9.2. Mozilla Firefox 1.5 – 2.0 sürümleri ile uyumlu. 108 KB PDF dosyaları bazen başımıza dert olur. Mozilla Firefox’ta böyle dosyalara tıkladığımız zaman, bazen boyutunuzu bilmediğimiz için PDF dosyası açılrken tarayıcımız ağırlaşır. İşte bu noktada, PDF Download eklentisi bize, PDF dosyaları ile etkileşimimi bazı kolaylıklar sunar.
PDF Download eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.
Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlattıktan sonra, herhangi bir PDF dosyasına tıkladığınız zaman, aşağıdaki pencere açılır.
pdf.jpg

Bu pencerede
- “download it” düğmesi, pdf dosyasını download eder.
- “open pdf” düğmesi, tarayıcınızda PDF dosyasını açar.
- “view as html” düğmesi, PDF dosyasını, HTML olarak açar.
- “Bypass PDF Download” düğmesi ise, bu eklentiyi yüklemeden önceki durum gibi davranır.
Herhangi bir PDF dosyasına tıkladığınız zaman, istediğiniz seçeneği seçebilirsiniz. PDF dosyalarını HTML olarak görmek kolay bir yöntem. Bu nedenle PDF dosyalarını öncelikle HTML dosyası olara görmeyi tavsiye ederim. Çünkü HTML dosyaları, Mozilla Firefox’la çok daha rahat açılır. Ancak, ufak bir sorun var. HTML dosyaları, bu eklentinin tasarımcısı tarafından pdfdl.oceighty.net adresi yardımıyla izleniliyor. Bu sitenin bant genişliği bazen yetersiz olduğu için PDF dosyalarını HTML olarak görmekte bazen zorlanabiliyorsunuz. Eğer, bir PDF linkine tıkladığınız zaman, yukarıda sıraladığımız dört seçenekten birinin otomatik olarak yapılmasını istiyorsanız, istediğiniz seçeneği Araçlar -> Eklentiler -> Download PDF -> Seçenekler’de General tabında “Default Action” yazısının altından seçmelisiniz.
pdf2.jpg

PDF dosyalarını HTML dosyası olarak incelemek istediğiniz zamanlarda, açılacak sayfanın yeni bir tabda veya pencerede açılmasını Araçlar -> Eklentiler -> Download PDF -> Seçenekler’de “PDF to HTML Conversion” tabında belirleyebilirsiniz.
im31.jpg

Burada ilk seçenek HTML dosyasını aynı tabda, ikinci seçenek yeni bir tabda, üçüncü seçenek ise yeni bir pencerede açmayı sağlar.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst