İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PDOx - Kullanışlı PDO Sınıfı #php

_BuKi_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

PHP geliştiricilerinin mysql_* fonksiyonlarının ömrünü doldurduğunu ve artık PDO veya MySQLi'ye geçmemizi tavsiye etmeleri üzerine, bir çoğumuz bu sınıflara geçtik. Ama çevremde ve forumda gördüğüm üzere bir çok kişi hala PDO'yu nasıl kullanacağı konusunda bilgi sahibi değil ve kullanım örneklerinden dolayı da bir çekince içerisinde. Çoğumuza kolay gelebiliyor ama, herkes için aynı değil tabiki.

Bende temel olarak SQL işlemleri yapan ve sorgular oluşturan bir PDO sınıfı geliştirerek, hem herkesin kolayca PDO'ya geçmesini, hem de kolay, hızlı, düzenli ve güvenli bir şekilde sorgular oluşturmasını hedefledim. Bu doğrultuda PDOx sınıfını yazdım ve geliştirmelere devam ediyorum.

Sizde "Artık PDO kullanmak istiyorum" diyorsanız ve endileşeriniz varsa, hemen PDOx sınıfını inceleyin. Ne kadar kolay ve akıcı bir kullanım sunduğunu göreceksiniz.

Sınıfı Github üzerinden paylaştım ve geliştirmeye devam ediyorum. "Çorbada tuzum olsun" diyen olursa, kodları inceleyip, uygun düzenleme çalışmalarını uygulayabilir. Belki PDOx'u birlikte çok daha iyi hallere getirebiliriz.

Lafı uzatmayım, PDOx ile ilgili link aşağıda mevcut. İnceleyip fikirlerinizi paylaşabilir veya indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

PDOx - Kullanışlı PDO Sınıfı

Umarım faydalı olur.

Sevgilerimle, İzni Burak Demirtaş.

"Bilgi paylaştıkça çoğalır."

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5