İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PENDİNGDELETE nezaman gerçekten boşda kalacaktır

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WHOİS sorgulamalarda PENDİNGDELETE arada sırada gözeçarpiıyor, ve bu tür domainleri almak istediğimde 'satılımıştır' mesajı gelmektedir, bu tür domainler nezaman hakikatten boşta kalacaktır?

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.internic.net/whois.html den sorgulat domainleri. en kesin tarihi buradan görebilirsin. o "pending delete" lere falan bakma. çok whois çekilen, az çok iş yapacak ve kullanılmış bir domain ise domain firması minimum 6 ay civarı bırakmaz o domaini.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PENDİNGDELETE olmus domain max 7 gün içinde boşa düşer.. fakat alacagın domain jenerik bişeyse coktan backorder edilmiştir :)

Mavionline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mexut' Alıntı:
PENDİNGDELETE olmus domain max 7 gün içinde boşa düşer.. fakat alacagın domain jenerik bişeyse coktan backorder edilmiştir :)

1 aydır pending delete domain var beklediğim :) ne max 7günü

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Mavionline' Alıntı:

Valla bende 1 tane bekliyorum yeni pending delete oldu ama şirketlere göre değişiyor hiç belli olmaz belki yarın belki 3 ay sonra....

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mavionline' Alıntı:

pending delete tarihi kesinlikle ve kesinlikle 6+1 birgündür registranttan registrant'a değişemez. icann koparır kafalarını.

olayı izah edeyim..
çoğu backorder sistemi özelikle (enom club drop) şöyle çalışır, gider lala.xyz domain firması ile anlaşır ve domain db'lerini update etmemesi yönünde el sıkışır, sen ben o biz siz onlar, yani lala.xyz'deki beklediğimiz domain yeni sahibine ulaşmışken hala "pending delete" görürüz. bu olayın asli amacı zaten diger backorder sistemlerinin domaini kapabilme ihtimalini yok etmektir. amcalar çakal yahu ehe

afiet

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
darXis' Alıntı:
pending delete tarihi kesinlikle ve kesinlikle 6+1 birgündür registranttan registrant'a değişemez. icann koparır kafalarını.

olayı izah edeyim..
çoğu backorder sistemi özelikle (enom club drop) şöyle çalışır, gider lala.xyz domain firması ile anlaşır ve domain db'lerini update etmemesi yönünde el sıkışır, sen ben o biz siz onlar, yani lala.xyz'deki beklediğimiz domain yeni sahibine ulaşmışken hala "pending delete" görürüz. bu olayın asli amacı zaten diger backorder sistemlerinin domaini kapabilme ihtimalini yok etmektir. amcalar çakal yahu ehe

afiet

Hadi hayırlısı bu doğruysa bugün istediğim domain boşta olucak :D Sıkı takipteyim...

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaBgu' Alıntı:
www.namewinner.com
girin burada pending veya expiried olan domainin adını yazın silineceği tarihi gösterir...
gerçi bazı domainlerde göstermiyor

namewiner2in alabilecegi registrantlarin listesi

dotster.com - Namewinner
namesdirect.com - Namewinner
newdentity.com - Namewinner
namezero.com - Namewinner
namefull.com - Namewinner
fm-net.ne.jp - Namewinner
stargateinc.com - Namewinner
shop4domain.com - Namewinner
personalnames.com - Namewinner
edge.jp - livedoor.com - NameWinner
idregister.com - NameWinner
webnic.cc - Namewinner
000domains.com - Namewinner
Communigal.net - Sitename.com - Galcomm.com - Namewinner
register.it - Namewinner
fireman.org - Namewinner
Catalog.com - Namewinner
addressontheweb.com - Namewinner
domainhostingweb.us - Namewinner
1800-website.com - Namewinner
privacypost.com - Namewinner
allindomains.com - Namewinner
getyourdotcom.com - Namewinner

otesi yok.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Valla çok teşekkürler liste için, beklediğim domain 000domains.com da kayıtlıydı tarihi aldım şimdi bekliyorum backorder yapılmamışsa alıcam inşallah :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5