İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

pepsi ve colada tarım ilacı bulundu!!!

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hindistan tarım bakanlığının yaptığı bir araştırmada pepsi ve coca colanın içinde yüksek değerlerde tarım ilacı kalıntısı bulunmuş.
Hindistanda halk gösteriler düzenleyerek bu ürünleri imha ediyor olaya hindistan mahkemeside el koymuş ve bu iki firmadan bu ürünlerin formüllerini açıklamalarını aksi taktirde ülkede satışının yasaklanacağını duyurmuş. cocacolanın formülü 120 yıldır çok sıkı bir şekilde saklanıyor formülü bilen şuanda iki kişi var ve onlarda üst düzey yönetici ayrıca yazılı halide bir bankanın kasasında bulunuyor.

Kayndak şimdi televizyonda gördüm.

bence bu iki firmanın sonunun geldiğinin açık bir göstergesidir bu
bu formüllerin bukadar sıkı birşekilde saklanması isterter istemez insanın içerisinde şüphe uyandırıyor bakalım neler çıkacak içlerinden

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bildiğim kadarıyla sadece coca cola'nın formulu saklanıyor pepside oyle bir şey yok diye biliyorum...

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu her ülke yapacak o zaman daha iyi sonuç alırdık.Bence söyleyeceğini sanmıyorum fakat söylesinler.Kola içmeyin meyve suyu için :)

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende öyle tahmin ediyorum ama bu bence dünyaya yayılır zaten birçok kesim cocacolaya şiddetli bir antipati duyuor

A

Amanha

Misafir
bence colaturka daha güzel
okadar büyük bir sır olmamalı sonuçta colaturka ve cocacola çok benzıor

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
colaturka çıktığından beri coca cola içmiyorum. pepsi yi zaten hiç bir zaman tercih etmedim. ( bu arada acaip kola tüketiyorum sonumuz hayrola :))

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cola turka beni tatmin etmiyor ya .. tatmin olmayı isterdim cola turkayla. paramız müslümana giderdi hiç olmassa

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama şöyle bir olay var hindistan gibi ülkelerde colayı adamlar sahte üretim yapıyor.Nette bunun resmi çoktu bahçelerde colayı şişelere koyup kapak basıyorlardı.Belkide bunlarda çıkmıştır...

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç zannetmiyorum koskoca ülkenin tarım bakanlığı gidipte sahte olanlarda inceleme yapmaz herhalde bildiğim kadarı ile dünya nüfusunun 6/1 hindistanda buda olayın nekadar ciddi olduğunun göstergesi

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim gibi ayran için arkadaşlar. kola kadar çok tüketilemiyor daha ucuza geliyor. ikincisi daha uzun soğutuyor. ayrıca zararı yok faydası çok.

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zdearban' Alıntı:
cola turka ham maddesini coca cola dan alıyormuş

nerden uydurdun hemen öle bişeyi colaturka ülekerin çamlıca gazozunu aldıktan sonra kendi bünyesinde geliştirdiği bir üründür. Nereden biliyorsun dersen yazmiyayım şimdi
öyle kuru sıkı sallamayın adam baba gibi yaptı içersin içmezsin o senin sorunun

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben birkaç aydır hiiiçç kola içmedim. Gayet de huzurluyum. Tavsiye de ederim.

Ayrıca bir duble çaya eskiden (4-5 ay önce) 4-5 şeker atardım. Bi anda şeker sayısını bire düşürdüm. Şimdi ancak yarım şekerle içiyorum ve bir şeker atsam çok şekerli geliyor.

Demek ki: insan, ister ve mantıksal temellendirmesini yaparsa, alışkanlıklarından (ve bağımlılıklarından), kolayca kurtulabiliyormuş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5