İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Permalink Sıkıntılı...

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar...

Permalink yapmaya çalışıyorum 2-3 gündür yazılanları okudum uyguladım fakat sorunu çözemedim.

Şimdi. Forum da okuduğum bir kaç makale deki yazıları yaptım ama sorunlarla karşılaştım.

Şimdi kategorimin adı tek kelime ise kategorinin içine girdiğimde ürünleri listeliyor fakat bir den fazla kelime olursa listeleme yapmıyor.

eğer 1-demo-kategori.html yerine 1/demo-kategor.html yaptığımda bu sefer css dosyasını resimleri felan görmüyor.
htaccess dosya şu şekilde..

# BEGIN
AddHandler application/x-httpd-php html

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^.*$ - [S=46]

RewriteRule ^([a-z0-9_-]+)/([a-z0-9_-]+).html$ urun.php?id=$1&baslik=$2 [T=application/x-httpd-php,L]
</IfModule>

# END

php de link verdiğimde şu şekilde.
<a href="<?php echo $id;?>/<?php echo $kate_seo;?>.html"><h3><?php echo $kate;?> </h3></a>

ben şu şekilde kullanmak istiyorum.
1-demo-kategori.html yani / yerine - kullanmak istiyorum ama dediğim gibi.eğer kategori adı 1 kelimeden fazla olursa içine girdiğimde birşey listelemiyor.

Birde id numarasınıda gösteriyoruz url de bunu nasıl gizleyebiliriz?

Teşekkürler...

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şu htaccess'e eklediğiniz WP'den özenti bölümlerin bir işe yaradığını sanmıyorum.

ID ve diğer değişkenleri gereksiz karakterlerden ayrıştırdıktan sonra link verme işleminde kullanın. Bunun için adresinizi TR karakterlerden, boşluk ve diğer işaretlerden temizleyeceğiniz bir fonksiyon kullanmalısınız. Ardından aşağıdaki gibi bir kullanım yeterli.

HTML:
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)-(.*).html$ urun.php?id=$1&baslik=$2 [L,NC]

Alternatif olarak eğer ID ile diğer değişkenlerin birbirinden ayrı yorumlanmasını istiyorsanız bir ayraç karakteri ekleyebilirsiniz. Örnek: t285-konu-basligi.html

CSS, JS gibi dosyalarda sorunlar yaşamak istemiyorsanız site içi bağlantılarda ve hariçten okuttuğunuz dosyalarda her zaman için tam adres kullanın.
Bunun için her sayfaya dahil ettiğiniz bir bağlantı veya fonksiyon dosyasına sitenizin adresini tanımlamanız ve bağlantı ve dosyalarınızı bu tanımla beraber çağırmanız yeterli olacaktır.

Son isteğiniz için de şurayı inceleyin...

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu dediklerinizi yaptım.
fakat dediğim gibi eğer ürün adı veya kategori adı birden fazla karakter olursa içeriği göstermiyor tıkladığımda.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5