İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Peygamber torunuyum deyip dolandırdı

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
710920100205100533617.jpg

Bursa'da, kendisini ''Peygamber soyundan geliyorum'' diyerek tanıtan ve bu yolla vatandaşları 1 milyon 200 bin lira dolandırdığı iddia edilen kadın ile 11 akrabası gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, elektronik posta ile gelen bir ihbar üzerine, çevresinde kendisini ''Peygamber soyundan geliyorum'' diyerek tanıtan Türkan D. (48) ile akrabalarını izlemeye başladı.

Polis, Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde yaşayan Türkan T, kardeşleri, oğlu, gelini ve akrabalarının, dini içerikli sohbetlere katılarak, burada tanıştıkları kişilere muhafazakar aileler için havuzlu villalar yaptıracağını söylediğini tespit etti.

İnşaat şirketi kuran ve havuzlu villalar için sadece katkı payı ve tapu masrafları olarak 40 kişiden para toplayan Türkan T'nin, kooperatife katılmak isteyen bazı kişileri ise, ''İstihareye yattım o yüzden seni aramızda görmek istemiyorum'' diyerek geri çevirdiği belirtildi.

Polis ekiplerince 4 ay boyunca takip edilen Türkan D, oğlu Uğur D, kardeşleri Mehmet S, Turan S, Devran S, gelinleri Leyla S. ile akrabaları Vahide T, Hanefi A, Gamzegül G, Mehmet G, Eren Ö. ve Şahika S. gözaltına alındı.

Vatandaşları 1 milyon 200 bin TL dolandırdıkları öne sürülen zanlılar, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından, ''Örgüt kurmak, örgüt kapsamında dini istismar ederek nitelikli dolandırıcılık yapmak'' suçlarından adliyeye sevk edildi.

AA

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
vay anasını bunu da gördük arkadaş... belki gerçekten öyledir diyeceğim ama peygamber torunu milletten para mı ister yahu... edebini bilir peygamber torunu...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yok yavv ne torunu.Çocuğu yokki torunu olsun...Adam böyle safların olcağını görüp ardında varis bile bırakmamış...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Peygamber torunu ile kasıt onun soyundan gelen demektir.
Hasan ve Hüseyin efendimizin çocukları ve torunları kast edilmektedir.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Yok yavv ne torunu.Çocuğu yokki torunu olsun...Adam böyle safların olcağını görüp ardında varis bile bırakmamış...

yanlış anlamazsan ' Adam ' demek hakaret değil elbette ama şık da değil :(

Peygamber soyundan olan mübarekler vardır evet ,'seyyid 'lakabıyla anılırlar. Ancak dünyalıkla malla mülkle parayla üfürükle muskayla işleri olmaz,bilen bilir.. bilmeyende parasını kaptırdığıyla kalır..

Gecenlerde yolda yürüyorum bi broşür tutuşturdular elime ...bilmemne medyum.com siteside varmış bide üstüne broşür yaptırıp dükkan açmış bizim semtte :pBir baktım şöyle etrafa her eline alan kadın inceliyor dikkatle ,ilgiyle ne deyim bizim milletimizde bu inançsızlık,cehalet ,bilgisizlik varken o adam aç kalmaz

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Her ne kadar haberde Seyyid kavramını bilmeyenleri tahrik etme amacı güdülmüş olsa da dolandıranlar adına üzüldüm :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5