İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Photoshop da transparan gif

sendetiklat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Photoshop CS2 v9 kullanıyorum. Transparan bir çalışma yapıyorum ancak çıktı olarak gif aldığımda transparanlık kayboluyor. PNG-24 ü seçtiğimde çıktı güzel oluyor ama png de internet explorer da çalışmıyor.
Örneğin şu linkte verdiğim gibi arkasını gösteren bi resim yaptım.
Bunu gif olarak arkasını gösterecek şekilde nasıl kaydederim?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
file/save for web
dedikten sonra açılan pencerede trasparent tiki vardır onu işraletmen gerek

sendetiklat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onu işaretliyorum tabiki. Linkte verdiğim dosyayı açıp aynen gördüğün şekilde gif olarak kaydedebilir misin?

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ctrl + shift + s

GIF uzantısını seç =>

Palette => Exact

Forced => Web

Transparency.

Matte=> None

Normal.

takip çizelgesine göre dene bakalım ayrıca. 1x1 px ne yapacaksın bunu?

birde vektor maks'dan çıkararak dene.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
onu işaretliyorum tabiki. Linkte verdiğim dosyayı açıp aynen gördüğün şekilde gif olarak kaydedebilir misin?

dostum..ekteki dosya içinde hiç birşey yok...biraz saydamlaştırılmış renk var sadece...oda 1px değerinde..ne yapmak istediğini anlamadım ama bu verdiğin psd dosyası zaten 1px ve dolayısıyla içinde renk var ve sen bunun nesini trasnparan saklamak istiyordun anlamadım

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
dostum..ekteki dosya içinde hiç birşey yok...biraz saydamlaştırılmış renk var sadece...oda 1px değerinde..ne yapmak istediğini anlamadım ama bu verdiğin psd dosyası zaten 1px ve dolayısıyla içinde renk var ve sen bunun nesini trasnparan saklamak istiyordun anlamadım

virüs testinden geçir lütfen

sendetiklat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu bir tablonun arka planına kullanacağım, arkasını göstermesini istiyorum.

ctrl+shift+s(farklı kaydet) yaptığımda 1. resimdeki diyolog çıkıyor. Burda bana bi seçenek sunmuyor kaydet diyorum. 2. resim çıkıyor, onaylıyorum, 3. resim çıkıyor, onu da onaylıyorum. Kaydedilen resim sadece beyaz çıkıyor.

ctrl+alt+shift+s yaptığımda 4. resimdeki diyalog çıkıyor. Soldaki resmin orjinali sağdaki gif hali ben gif in aynen soldaki gibi olmasını istiyorum.

Sanırım derdimi anlatabildim şimdi...

sendetiklat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca; "@mathiaxbars" neden linki sildin? Virüs falan yok içinde, burda link vermek yasak mı?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ayrıca; "@mathiaxbars" neden linki sildin? Virüs falan yok içinde, burda link vermek yasak mı?

daha bikaç mesajı olupta bana göre boş bir dosyayı rapide atıp vermek yasak evet.Ayrıca dosyasız da ne istediğiniz gayet anlaşılıyor.

Bide pnglerin ie de çıkıyor olması lazım :S

sendetiklat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla kardeşim dosya boş falan değil. Dosyayı verdim ki yardımcı olmak isteyen açsın baksın gif olarak kaydedebiliyorsa nasıl yapıldığını yazsın buraya. Sağolsun arkadaşlar bişeyler anlatmışlar. Sen dosyayı virüs testinden geçirdinmi ki benim yazdığım yazıdan linki siliyorsun?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
mathiaxbars

dosya boş falan değil yaw....psd dosyası var içinde ama ben derdimi anlatamadım arkadaşa...
kardeşş
verdiğin psd dosyası içinde bir şey yok. sadece bir mask yapmışsın o kadar...yani herhangi bir çizgi bile yok.sadece eflatuna yakın yaklaşık %60 trasnparan edilmiş bir zemin var...
yani teknik, mantık, zeka, beyin, refleks her ne kullanırsan kullan olmaz...çünkü birşey yok psd dosyasının içinde.

sendetiklat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam yukarda dedim ya. o 1x1 lik transparan dosyayı bir tablonun arka planında kullanacağım. Tablonun arkasını göstermesini istiyorum. Bu psd dosyasından gif olarak kaliteli bir çıktı alamadım bir türlü.
Photoshop la ilgili ne bi kursa gitmişliğim var, ne de bi kitap okumuşluğum. Yapmak istediğim şey Photoshop un mantığına aykırıysa tamam... Yok ben photoshopla 1x1 boyutunda tek renkli transparan bi gif yapabilirsem nasıl yapılır, onu açaklayabilirseniz sevinirim.
Kusura bakmayın meşgul ediyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5