İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Photoshop Portfolyo Yapımı - Ders 2

• Konbuyu başlatan trgy
  • Başlangıç tarihi
T

trgy

Misafir
İlk dersimizde çalışma alanımızı hazırlamıştık. 2. dersimizde ise arkaplanı renklendireceğiz.

Adım 2 - Arkaplan Renklendirme

Bir önceki dersimizde background adında bir layer oluşturmuştuk. Bu layer üzerinde sağ tuşu tıklayıp blending options seçeneğine basıyoruz. Blending options kısmında ise gradient overlay sekmesini seçiyoruz ve aşağıdakine benzer renk ayarlarını yapıyoruz. Renkleri siz başka bir renk ile renklendirebilirsiniz.

02a.png

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra ok seçeneğine basıp, tekrar çalışma alanımıza döndüğümüzde aşağıdaki gibi bir görüntü alacaktır.

02b.png

Dersteki son kısmı anlatmıyorum çok önemli bir yer değil çünkü orası. Zaten anlatan kişi de yapmasanız da olur demiş.

Kaynak: http://psd.tutsplus.com/tutorials/i...te-a-grungy-translucent-web-portfolio-design/

poGo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Evet buraya kadarki kısmı şuan bitirdim :)

O yapımcının ille yapmanız gerekmez dediği noise efektini de verdim. Şuan arkaplan güzel gözüküyor :p Derslerin devamını beklicem :)

bu dersin bitimine kadarki yapılanların psdsini buradan indirebilirsiniz. Tabi kendiniz yapsanız daha iyi olur :)

poGo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar photoshoptan iyi anlayan veya ingilizcesi iyi olan biri bu konudaki derslere devam edebilir mi? Tabi trgy`nin müsadesi olursa. Çünkü dersler çok yavaş ilerliyor. Malum trgy`nin meşgul olduğu çok konu var

_SeCReT_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hımm Gerçekten Süper photoshop Bilgimi ilerletmek istiyorum inş iyinette böyle paylasım bulunursa süper olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5