İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php Coderlar Buraya Çok Önemli

MelodiEvi.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok önemli bir ricam var, ben beceremedim, sizlerden yardım istiyorum.

Bir kod yazmak istiyorum aslında basit ama ne kullanacağımı bulamadım. Örnek olarak title değişkenim var ve birde arama değişkenim var arama değişkenine değerler atıyorum şöyleki; $arama=array("futbol","fenerbahce","galatasaray","besiktas","goller","super+goller","sampiyonlar+ligi") buraya kadar tamam benim yapmak istediğim arama değişkeninin içerisindeki değerlerden herhangi biri title içerisinde varsa bir kod çalıştıracak if else ile, yoksa bir kod

Benim için çok önemli ne olur yardım edin..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
PHP:
$ara = explode(" ",$arama);

foreach ($ara as $key) {

if (in_array($key,$title)) {
     echo "bulundu ".$key."<br>";
     }

}

MelodiEvi.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$ara = explode(" ",$arama);

foreach ($ara as $key) {

if (in_array($key,$title)) {
echo "bulundu ".$key."<br>";
}

}

Şöyle bir hata alıyorum.

Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument

anladığım kadarıyla bu kod title değerinide array olarak algılıyor, ancak title değeri array değil, gerçi ne olduğunu bende bilmiyorum :) aslında title' ı normal adıyla düşünün bir yerlerden bir değer alıyor Mesela: title = forum iyinet.com en iyi forum sitesi gibi,, bu title değerinin içerisinde belirttiğim kelimeleri aratıp bulup bir işlem yaptırmak, eğer bulunamazsada başka bir işlem yaptırmak istiyorum. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Pardon o zaman, $arama'nin her bir kelimesini, yani ornekteki key'i o zaman title icinde su sekilde arayabilirsin

if (eregi($key,$title)) {
echo "bulundu".$key."<br>";
}

seklinde test edebilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5