İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP hakkında bir soru

Mustafa Maşa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba arkadaşlar,

Script yazmaya çalışıyorum.

Ayar php içinde

PHP:
$kullaniciadi = "root";//panel kullanıcı adı
$sifre = "123456";//panel kullanıcı adı
$zaman = 10;// kaç saniye beklesin?

Böyle kodlar var. Ben scriptin içine bi setting.php yapmak istiyorum burada Şifre ve kullanıcı adı degiştirme bölümü olucak [$kullaniciadi, $sifre] bu degerleri degiştirecek.

Birde Degiştirilebilen Zaman degeri yapmak istiyorum. Kullanıcı kaç sn beklenecegini kendisi belirleyecek. 10 sn ayarlarsa
Kod:
$zaman = 10;
5 saniye ayarlarsa
Kod:
$zaman = 5;
şeklinde degişecek :)

Bunu nasıl yapabilirim ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,

Tam olarak anlayamadım. Burada sorduğunuz o 10 saniyeyi nasıl kullanıcıya belirteceğiniz midir? Eğer öyle ise kullanıcı girişi sorasunda k.adı, Şifre kısımlarına ek olarak birde saniye süresi için alan belirlersiniz ve ondan gelen sonucuda ( Post veya Get metodu ile ) yazdırırsanız.

Eğer bunu sormuyor iseniz tam olarak nedir? Yani o süre ile ilgili tam olarak nasıl bir işlem yaptırmak istiyorsunuz.

Mustafa Maşa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Scriptin içinde ayar menüsü var.

Kullanıcı ordan 5'i ayarlarsa
$zaman = 5;// kaç saniye beklesin?
olarak degişsin istiyorum. Yani kaç sn bekleyecegini kullanıcı kendisi seçecek.

Yeni aynı ayar.php içindeki kullanıcı adı ve şifreyide kendisi degiştirebilsin :)

Ekleme: Hala çözemedim.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ilk önce ayar php'de mysql_connect yaptırmalısın ardından mysql_select_db ile yeni şifre'yi kaydettirmek için veritabanı seçeceksin değiştirmek için sql update'yi kullanacaksın ama 5 10 saniye bekletme olayı için google amca'ya danışman gerekecek :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Anlattıklarınız çerçevesinde bir çözüm üretip sunamıyorum. Çünkü bilgiler yetersiz. Script var ve ondan düzenleme yapmak istiyorsunuz galiba. Ancak birşeyler söyleyebilmek için daha detaylı bilgilere ihtiyaç var. Tabi kodları da görmek gerekebilir.

Ama bir fikir üretmek gerekirse veritabanı bağlantısı olan bir script galbia. Bunun için kullanıcının süreyi belirleyebilmesi ve bilgilerinde değişiklik yapabilmesi için bir form oluşturulup buraya gireceği yeni bilgileri veritabanıa UPDATE ettirmek gerekli.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bunu çekmek için önce veritabanında kullanıcı adları ve şifrelein olduğu yerde zaman bilgisinin yer alacağı bir alan oluştururuz. Daha sonra bunu çektiririz.

PHP:
mysql_query("select * from uyeler where id = '4'");

şeklinde bir bölüm scriptinizde olmalı zaten. Bu şekilde üyelerin bilgilerine ulaşılabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5