İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php hakkında yardım

MGO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok rahatsız ediyorum biliyorum ama baya bir ilerdim :D
kısa bir sorum olacak üyenin profil sayfasına nasıl duvar ekleyebilirim yani üye küçük bir form sayesinde kendi profiline yazı gonderebilecek, nasıl yapabilirim bunu ?

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Üyelere ait profil tablosu gibi birşey yaratmalısın. Daha sonra her üyenin profil sayfasında bulunan duvar formunu ilgili tabloya bağlayacaksın. Duvarda üyeye ait olan yazılarıda aynı tablodan bul ve çek şeklinde listeletebilirsin.

MGO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üyelere ait profil tablosu gibi birşey yaratmalısın. Daha sonra her üyenin profil sayfasında bulunan duvar formunu ilgili tabloya bağlayacaksın. Duvarda üyeye ait olan yazılarıda aynı tablodan bul ve çek şeklinde listeletebilirsin.

kardeşim ben daha yeni ısınıyorum olaya o yüzden ilk cümleni anladım sadece daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim mümkünse örnek kod açıklamalı yazarsan minnettar kalırım şimdiden teşekkürler

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kardeşim; şu anda yeterince kod ile boğuşuyorum zaten. Sadece sana mantığı vermek istedim. Belki diğer arkadaşlar sana kod verebilir.

Kısaca ayrıntısını anlatayım;

- Üyeler için duvar ile ilgili bir tablo oluşturucaksın.
- Üyenin profilinde bulunan duvar bölümüne bir form koyuyorsun ve $_POST ile eklenen bilgileri ilgili tabloya gönderiyorsun.
- Eğer üye bilgi gönderme işlemini bitirip onayladıysa sayfayı reflesh yaptırıp o anda veritabanı duvar tablosunda ilgili üyeye ait son durum ve bilgileri profil duvarına yazdırıyorsun.
- Veritabanından sorgularken üye id numarasından alınmak istenen güncel bilgiler profil duvar sayfasına yansıtılabilir.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5