İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php include etmiyor kod gösteriyor

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Selamlar. Ne kadar uzun zaman olmuş : ) Herneyse.. Sitemin sayfaları .htaccess ile .htm formatında. Solda yazılar sağda include ettiğim menüler var. Sağ menüdeki php dosyaları bir güzel çalışıyor fakat sol tarafta, veritabanından girdiğim yazıların arasına include ettiğim şey çalışmıyor ve kaynak kodunda kod gözüküyor. Araya koymaya çalıştığım dosya random banner olarak hazırladığım ve tek başına açıldığında bannerları sorunsuz şekilde gösteren bir dosya. Kodu da <?php include("http://www.sitem.com/barnner.php"); ?> şeklinde ekliyorum fakat olmuyoorrr, olmuyoor delirmek üzereyim :ıslık:

E

Erturk

Misafir
Bu sekilde eklediğinizde calısmaması normal. Cunku genelde sunucularda uzak baglantı include etmek için kullanılan fonksiyonlar kapalıdır. Yapmanız gereken şey site adi yazmadan include etmek.

Ornek : include "klasoradi/banner.php";

Eger banner.php dosyanız include yaptıgınız kod ile aynı dizindeyse klasor belirtmenize gerek yok.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu şekilde de eklesem <? include("barnner.php"); ?> yine kod olarak gösteriyor. Bu sayfadaki yazıyı veritabanından çekiyor. Yani yazı.php içinde yazıyı MYSQLden çekmek için kod var ve sağında da diğer başlıkları çekmek için kodlar var. Ben veritabanına yazıyı girdiğim panelden, yazının içine einclude kodu ekliyorum ve kod olarak gösteriyor. Ama yazı.php dosyasının içine eklediğim herhangi bir include kodu çalışıyor. Tabloda türü varchar(255). Neden çalışmadığını anlamış değilim yazi.php nin içine kod ekleyip ilk paragraftan sonra include etmek istediğim şeyi gösterip sonra yazının devamını göstermek bir çözüm olabilir onun da kodunu bulamadım.

E

Erturk

Misafir
Hata kodunu yazarsan daha net yardımcı olabiliriz dostum.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ah keşke bir hata kodu olsa : ) Kaynak kod şöyle :

Kod:
yazı satırı.
<hr>
<?include("banner.php");?>
<hr>
yazı satırı.

Sanki html'e ekliyorum. Gerçi html'e eklesem kaynak kodda değil, sayfanın ortasında açık seçik gösterir. Bu resmen dalga geçiyor gibi. "Tamam, php okuyorum ama, tablodan çekmem!" diyor..

E

Erturk

Misafir
Aynen.

Buyuk ihtimalle veritabanında ASCII şekilde cıkıyordur ücgen parantezler.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
I Ih veritabanında da yazının ortasında <?include("banner.php");?> şeklinde duruyor. Veritabanında nasıl yazılıysa kaynak kodda aynen o şekilde gösteriyor. Browserla baktığında ise o alan boş gözüküyor.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yazının türü Longext imiş bu arada. Ama longtext içinde include okumaz mı? Onu mu değiştirmem lazım acaba?

Derpost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi etiketin içine yazdıyorsun? localhost'ta denedin mi? Hangi paket'i kullanıyorsun işletim sistemi ne?

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Php sayfasının içindeki (yazi.php) tüm includelar normal çalışıyor. MYSQL'deki türü longtext olan içeriğe <? include a.php; ?> ekleyince çalışmıyor.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hah Blob yapıp deniyim dedim, şimdi de bütün içeriğin karakterleri bozuldu...

hayran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
karakterleri eski haline çevir :D ilgili mysql alanını böyle dene VARCHAR(256) => <? include a.php; ?> denemekten zarar gelmez
yani kayıt alanını varchar olarak ayarla.

mysql hataları çekilmez oluyor bazen :)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O alana yazdığım text haber olduğu için çok uzun. Ve şimdi değiştirirsem 256 karaktere kadar olan kısımlar kalır, gerisi silinir. Hala uğraşıyorum include etmiyor da etmiyor. Delirmek..

iframe ile gösteriyor

Kod:
<iframe src="http://www.site.com/banner.htm" width="390" height="330">..</iframe>

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
PHP kodu derlemiyor olabilir,
Hiç PHP güncellemesi veya sunucu üzerinde herhangi bir güncelleme yapıldımı?

murat_asl38

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
galiba senin sorunun echo ile direk bastırmanda o yüzden veritabanında ne varsa onu basar oraya eval kullanımını araştır birde index.php de kodu uyguladığın mysql sorgusunu buraya yaz bakalım.

r4x

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kardeşim .htaccess ile .htm ye çevirdiğini idda ettin .. banner.php dosyasını banner.htm olarak çevir ve

PHP:
<?
include "banner.htm";
?>

şeklinde dene birde

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5