İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php.ini hakkında

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Bi konuda yardımınıza ihtiyacım var, ustalardan ilgi bekliyorum :)

Ben sitemin bir alt klasörüne bir script kurdum. Script kuruldu iyi güzel ama çalışmadı. Çünkü php.ini de allow_url_include off görünüyor. Malum dreamhost ta php.ini değişikliğine izin vermiyor ancak wiki sayfasında kendi php.ini dosyamızı oluşturmanın yolunu göstermiş.

Adres :
http://wiki.dreamhost.com/index.php/PHP.ini

Burada yazılanlara göre scripti kurduğum klasöre dreamhostun php.ini dosyasını kopyaladım. .htaccess dosyasına php.inin çalışması için gerekli actionı da girdik.

Action php-cgi /cgi-bin/php-wrapper.cgi
Action php5-cgi /cgi-bin/php-wrapper.cgi

Ancak bundan sonra scripti çalıştırmak istediğimde açılan sayfada sadece kodlar görünüyor, yani dosyaların içindeki kodlar görünüyor, script bozuluyor.

.htaccess deki php5 ile ilgili satırı kaldırdığımda script normale dönüyor ama php.ini de yaptığım değişiklik etkili olmuyor.

Bu arada site php5 üzerine kurulu.. Evet bu php.ini de başka yapmam gereken bir değişiklik var da o yüzden mi script bozuluyor, bi yardımcı olursanız sevinirim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5