İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php mi asp net mi ???

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
son mesajlarda görünce çok şaşırdım konu hortlamış resmen :):) ben wordpressle devam ediyorum yoluma :)

Ekleme: --- Bana Sorarsan ---

1- Şuan ki aklım olsaydı (32 yaşındayım) gider çoban olurdum :D neden dersen piyasa artık mahvolmuş. Önüne gelen web programcısı olmuş. Daha önceleri 5000TL ile yaptığımız işleri şimdi millete bakıyorum ben 200TL ile yaparım diyor. Bu piyasada coder olsan ne olur olmasan ne olur bizim gibi ortalıkta dolaşanlar arasına katıl sende. Ek yaptığımız işler okadar çok ki eğer mesleğimiz dışında iş yapıyor olmasak aç kalacaz. Birde WP denen bir olay varki hazır bu sistemlere 3-5 tema yapan ben coderim diyip ortalığı velveleye veriyor. Bu işi profesyonel yapanlara sözüm yok tabii ki. Adam gidiyor yurd tema sitelerinden 3-5 beleş tema buluyor WP için editliyor güzel bir şekilde birde Türkçe yaptımı tamam işte oda coderim ben yazdım ben yaptım diyor bakıyorsun siteyi sıfır kodladım dediği site WP çıkıyor ;) bunları göz önüne almanı tavsiye ederim.

Kısacası önüne iki seçenek koymak istiyorum:
  1. Edit işimi yapacaksın
  2. Gerçek coder mi olacaksın
  3. Ben gibi ilerde çoban olsaydım mı diyeceksin

Tercih senin kardeşim şimdiden Allah utandırmasın.

Not: Çoban çoban diyorum ama bi hatırlatma yapayım 3 ay koyun güden çobankların en az aldıkları para 3 aylığına 8000TL ve artık her önüne gelene millet koyunda teslim etmiyor ;)[/QUOTE]

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Html öğren... :p
Html biliyosan Asp'ye geç, daha kolay... Tamamen öğrenmene gerek yok sadece mantığı kavraman yeterli. Mantığını kavradıktan sonra php öğren, asıl programlama dili bu işte; PHP.. :p

eL_Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php4 mü asp.net mi desen asp.net derim de php5 le gelen oop mimari sayesinde php de baya güçlendi.not:işini iyi yaptıktan sonra hangisini ogreneceğin farketmez

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
PHP Öğrenme artık herkes netçi arıyor o yüzden nete yönlen.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
ASP.NET ile yapılmış, PHP ile yapılamayacak bir web site gösterir misiniz?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Benim nazarımda, .NET'in tek avantajı masa üstü uygulama ile de desteklenebilmesi ancak yapılacak projeler tamamen web tabanlı olacaksa -masaüstü ile ilgimiz alakamız yoksa- php'nin tadından yenmez :)

rohat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam ben hiç birinize katılmıyorum coder olmak öyle basit değil adam echo - print komutlarıyla ekrana yazı yazıyor ben coderım diyor benim karşıma çok kişi geldi coderim diye ben bir şey görmedim hepsi scriptle uğraşıyor Hocam programcı değilde şunu deseniz doğru olur tasarımcı her kez olmuş :D :D çünkü hazır scipti alıp düzenliyor ben yaptım diyorlar haa bu arada programcı varsa bana pm atsın özelike php .') çok aradım bulamadım phpde benle konuşurken ya beni msnneden siliyorlar yada çok yoğunuz yada red edeceğim bir ödeme söylüyorlar :D bence hocam front pageyle başlayın katmanlar ve tablolar çok üstünde durun sonra üst tarafta ekle var form var onlarla kendinizi geliştirin bir kaç front page videosu izleyin sonra dreamweara geçin sonra html dillini öğrenin ama programa işinizi bırakmayın işin mantığını çözdükten sonra emin olun gerisi zamanla gelecek ben böyle web programlamayı öyle öğrendim :)

rohat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ByCookie hocam katılıyorum size ama tam bilmek lazım

messi89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de hangisini öğreneyim diye bi aralar düşünüyodum bana Emre Aras hocamızın dediği gibi .net öğrenmem tavsiye edilmişti.

hasanyilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence ASP.NET

Php'yi boşver ben önceden asp ile ilgili kodlamalar yapıyordum bak şöyle desen asp mi php mi o zaman php derim fakat asp.net bambaşka :) onun yeri çok ayrı.. Masaüstü programlama dili örneğin c#, visualbasic.net gibi diller biliyorsan asp.net'i bu dillerle kodlayabilirsin, sonuçta asp.net yani arkasında koskoca bir .net platformu var çoğu yere uyumlu ve çok esnek.. Asp.net php'yi bence kenara atar, yinede php öğrenmek istersen onuda tavsiye ederim çünkü onunda kendine göre güzel yönleri var. Cevabı biraz uzattım ama kusura bakma :)

ASP.NET :harika: ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5