İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php mysql hatası - cok acil yardım

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok farklı bir hata almaya basladım 3-4 saattir böyle hata geliyor

mysql kullanıcı adı ve şifresinin doğru olduğuna eminim
bu hata neden olabilir arkadaslar? yada nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz.
* sunucuya reboot attık sorun gitmedi
* sunucudaki 1 hafta önceki yedeği aldık sorun kalmadı, reklam banner ve urllerini değiştirdim sayfadaki 1 hafta içindeki değişiklikleri yaptım ama kesinlikle php kodlarıyla oynanmadı, tekrar bu hata geldi 10 dakka geçti aradan.

Kod:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'yelloz'@'localhost' (using password: YES) in /home/yelloz/public_html/data.php on line 3

Warning: mysql_select_db(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/yelloz/public_html/data.php on line 4
MySQL ile veri baglantisi kurulamiyor!

Moderatör tarafında düzenlendi:

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Erisime izin verilmiyor.
1. Kullanici adi ve Sifre yanlis olabilir
2. MySQL icindeki izin tablosu bu kullanicinin baglanmasina izin vermiyor olabilir.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Repairing Database
yelloz_zilli is now being repaired.

yelloz_zilli.islem OK
yelloz_zilli.kategori OK
yelloz_zilli.resimler OK
yelloz_zilli.resimler2 OK
yelloz_zilli.uyeler OK
yelloz_zilli.yorum OK

hepsine erişiliyor,
tüm alanlarada izin verdim
halen durum aynı
k.adı ve şifreninde doğruluğuna eminim çünkü tekrar tekrar deniyorum

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
benimde bazen başıma geliyor şu işlemleri gözden geçirsene bir.

yazdığın db ler doğru olabilir fakat yanında boşluk koymuşsundur. bir nokta koymuşsundur bir karakter silmişsindir. Bunları tekrar gözden geçir bence.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
- Disk dolu mu?
- Konsoldan mysql'e bağlanılıyor mu?

# mysql -h localhost -u USER -p DATABASE
Enter Password: <password gir>

- MySQL error log bu işe ne diyor?

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar teşekkürler yardımlarınız için.

Deneme yanılma ile birkaç şey denedim ve sitenin panel sifresini whm panelden değiştirdiğim için site gidiyormuş, aklıma geldi nerden geldi bende bilmiyorum ama whm panelden sitenin ftp ve panel için verdiğim şifreyle veritabanı user şifresini aynı yaptım sorun kalktı. birkaç kez de test ettim evet, şifreyi tekrar değiştirmek istiyorum ve yine aynı sorunla karşılaşıyorum.

Şuan herşey normal olmasa da site aktif ve işlevinde herhangi bir sorun yok. Tek sorun panel şifresiyle db user şifresinin alakası nedir yada nasıl böyle bir ilişiklik oldu anlam veremedim.
Sunucu hizmetini aldığım firmaya ilettim, ilgilenecekler sanırım.

Tekrar teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bağlantı kurduğun kullanıcı direk cpanel kullanıcısı. Eğer bağımsız kullanıcılar yaratmazsan bağlı olacaktır. cPanel'de yaratacağın bağımsız sql kullanıcılarının formatı yelloz_elma, yelloz_sqlkullanicisi, formatinda olacak. Bunları cPanel içinde yelloz kullanıcısı altında yaratabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5