İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP Session ile Sayfa içi Captcha sistemi

SHaX

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Merhaba.
Aşağıdaki özelliklerde script ihtiyacım bulunmakta.
Site içerisinde belirli bir süre ile sayfa değişimi olmadan belirli aralıklarda re-captcha çıkmasını istiyorum ve sayfa yenilense dahi re-captcha doğrulanmadan siteye giriş olmasın istiyorum. bu sistem her sayfada çıkması gerekli. örnek olarak pvp-kenti.com ve ko-cuce.net verilebilir. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

CryForLive

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her sayfaya refresh eklersin tabi bunun yanı sıra sayfa açılırken bu captcha kodu çıkar sayfa yenilendiğinde de çıkar yani adam sayfayı yenilesede o kodu girecek beklesede sayfa otomatik olarak yenileyecek yine çıkacak jquery ile sayfa açıldığında ekrana bir box gelmesini sağla sonra her sayfanın üstünede hader("Refresh:2"); 2 yerine istediğin saniyeyi yazarsın o saniye aralığında sayfayı tekrar yükler tekrar o box çıkar.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sayfayı yeniletmek, sayfadaki formu doldururken veri kaybına yol acabilir ama, bence pop-up biçiminde olmalı, javascriptler captcha kodu girildiğinde pop-up kapansın. Gibi bir mantık daha uygun gibi. (tabi pop-up'un tüm sayfayı kaplayan özelliklerde ayarlanırsa sanki farklı bir sayfa açılmış gibi olacaktır.)

CryForLive

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru hocam haklı dediği gibi formlar silinebilir aslında bir ara jqueryde bir fonksiyon kullanmıştım belli zaman aralıkları ile sadece belli bir div aralığını yenileyip çalıştımayı sağlıyordu onu deneyebilirsiniz.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bence random olarak (misal ortalama her 10 requestte bir olacak sekilde) <div> icinde captcha gosterebilirsin (div boyutu dokuman boyutunda ayarlanirsa sayfa icerigini de gizlemis olursun). Bir kez captcha gosterdiginde session ya da cookie ile ilgili baglantiyi isaretlersin boylece sayfa kullanici tarafindan yenilense bile dogru captcha girmeden sayfa icerigini goruntulemesini engellemis olursun.

Bu arada sormam gereken bir soru var. Boyle bir degisiklik kullanici deneyimini sifirlayacaktir ve gunun sonunda kullanici kaybedeceksin. Bunu neden yapiyorsun?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5