İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

php-sqlite nasıl yüklenir ?

cybim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
s.a arkadaşlar

centos 4.8 / plesk sunucumda

php nin sürümünü yükseltmede sorun çıkarttığı için php-sqlite2 yi sildim. php5 yaptım fakat geri yükleyemedim.

yardımlarınız için şimdiden allah razı olsun

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
php'yi eğer 5.1 ise 5.2 yapmalısın. Daha sonra aşağıdaki komutu uygula. Sorun olursa çıktısını yaz.

yum install php-sqlite2

cybim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
php'yi eğer 5.1 ise 5.2 yapmalısın. Daha sonra aşağıdaki komutu uygula. Sorun olursa çıktısını yaz.

yum install php-sqlite2

sağolsun bi arkadaş yardımcı oldu kaynak oluştursun diye anlatayım sorunu şöyle çözmüş

Sorunun nasıl çözüldüğünden kısaca bahsediyim. php- sqlite2 normalde centos 4 de sorun yaratıyor. Yani kaynak kodu basitçe "./configure && make && make install" yaparak derlemek mümkün değil bazı hatalar çıkıyor. GCC environment üzerinde değişiklik yaparak derledim. Çözüm şu şekilde:

gcc -O2 -g -march=i386 -mcpu=i686 -fpic -DNDEBUG -DCOMPILE_DL_SQLITE -I/usr/include/php -I/usr/include/php/main -I/usr/include/php/TSRM -I/usr/include/php/Zend -c -o sqlite.o sqlite.c

gcc -O2 -g -march=i386 -mcpu=i686 -shared -lsqlite -L /usr/lib -rdynamic -o sqlite.so sqlite.o

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5