İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php ve PhotoShop YArdım Arkadaslar?

irCoDerS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar
Şimdi beyendiğimiz bi sitenin giriş sayfasını ben photoshopta yapıp sonra sayfamı parçalayarak php halinde nasıl kullanabilirim 2.sorum ise: Sayfa boyutu kaç olması lazım her pc de qüzel bi görüntü olması için?

irCoDerS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Söle anlatim xxxxx sitesinin giriş sayfasını begeniyorum örnek verirsek
" login.php " mesela . Bendeki scriptte bi giris sayfası yok ben kendi scriptime bunu yapmak istiyorum aynı sekil.. yani xxxx sitesindeki giriş sayfasındaki grafikleri photoshopta kendime göre ayarlayip scriptime " login.php" yaparak eklemek istiyorum Sanırım AnLatabilmisimdir :(

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
İlk önce çizersin photoshop ta sonra parçalarsın sonra gerekli yerlere kodlarını yazarsın bu kadar kolay işte.

irCoDerS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk önce çizersin photoshop ta sonra parçalarsın sonra gerekli yerlere kodlarını yazarsın bu kadar kolay işte.

Arkadasım Sorduklarımdada bana Bunu Sölediler ZateN Bu Sitede Bu Foruma YAzmamın Sebebi Daha Açıklayıcı bi DiLle Ban izah ediLmesidir Lütfen kestirip atmayalım ßiLSem Zaten Sormazdım

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
İstediğin şey kısaca anlatılacak birşey olmadığı için çok zor anlatmak. Basitçe söylemek gerekirse, PSD'leri kesip biçip HTML olarak kaydediyorsun. Bu kısmı benim anladığım birşey değil. Ama çok zor olduğunu sanmıyorum. Daha sonra da html formatında iken aralara PHP kodlar yazılıyor. Basitçe bir HTML yapısı aşağıdaki gibi.

<html>
<body>
Merhaba, bu bir HTML sayfası.
</body>
</html>

PHP olarak yapmak istediğinde aralara kodları girmen lazım.

<html>
<body>
Merhaba, burada 1'den 100'e kadar rastgele bir rakam tutuyorum.

<?PHP
echo rand(1,100);
?>

</body>
</html>

vb.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
photoshopta bununla

47886346vr8.gif

fireworks ta bununla bölüyorsun

68292876dk8.gif

reismler böldükten sonra photoshopta ctrl+shift+alt+s yapıyorsun sonra gif i seçip kayıt et diyorsun çıkan ekrandan html i seçip kayıt ediyorsun.

fireworksta file export diyorsun sonra html and imagesi seçip kayıt et diyorsun bu kadar.

php bilgininde ne ölçüde olduğunu söylersen ona göre anlatırız. hiç brişey bilmiyorsan php ile ilgili hem kendini hemde bizi yorma :) az bir ücret karşılığında yaptırabilirsin.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
resme bir bölüm yaparsın mesele 300*400 bir alan bırak resmi htmlye çevirdikten sonra 300*400 bıraktığın alanın resmini hücrenin arka planı yap. sonra o hücrenin içinde include komutu ile php dosyasını include edin. Ozcan arkadaşımızın dediği gibi php den filan pek anlamıyorsan hiç mi hiç yorulma.

irCoDerS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar çok Tsk Edeirm Süpersiniz Ellerinize emeginize saqlık tekrar tsk

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5