İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHP ye Başlamak İçin Hangi Kitabı Önerirsiniz?

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Aslında internetten okurdum ama derslerimin yoğunluğundan internete fazla giremiyorum şu an...
1.dönemin karne hediyesini almamıştı babam.Hediye olarak hangi PHP kitabını istemeliyim?
Unutmayın yeni başlangıç yapıcam,teşekkürler.

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Aslında internetten okurdum ama derslerimin yoğunluğundan internete fazla giremiyorum şu an...
1.dönemin karne hediyesini almamıştı babam.Hediye olarak hangi PHP kitabını istemeliyim?
Unutmayın yeni başlangıç yapıcam,teşekkürler.

Evet banada lazım.Okuyarak daha iyi anlıyorum nedense.

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Araştırdım birkaç forumda şu kitapları buldum bende okuyacağım;
A'dan Z'ye PHP - Rıza Çelik
Herkes İçin Php Dersleri
Uzmanlar İçin Php

sky11

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Her Yönüyle PHP 6 , Mehmet Şamlı, güzel bir kitap tavsiye ederim yani php yi kapar, güzel uygulamalar yaparsınız :) Başlamak öğrenmenin yarısıdır.

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
internet en iyi kaynak aslında. ama tabi bazı zamanlar kitap lazım olur. "PHP VE AJAX" diye bir kitap vardı. şuan yazarını ve yayın evini hatırlamıyorum. bulursam onuda yazarım. oldukça anlatım yönünden güzel bir kitaptı. ve başlangıçtan ileriseviyeye kadar hitab ediyordu.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Her Yönüyle PHP 6 , Mehmet Şamlı, güzel bir kitap tavsiye ederim yani php yi kapar, güzel uygulamalar yaparsınız :) Başlamak öğrenmenin yarısıdır.

PHP bilmeyen için PHP 6 biraz fazla olur diye düşünüyorum.Yardımcı olan herkese rep vericem kitapları link olarak gösterirseniz çok makbule geçer.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Arkadaşlar yardım edin nolur acil yardımınıza ihtiyacım var.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
A'dan Z'ye PHP kitabını tavsiye ederim şu an 200. sayfasındayım kitapta bol örnekler var ve beni kitabı almaya iten şu yazı oldu:
Kitabın en önemli hedefi ise Türkçe kaynak sıkıntısı çekilen REGEX,CURL, mySQL, XML, SOAP, GD, OOP, IMAP,POP3, SQLITE, AJAX konularını detaylı ,örnekleyici ve öz ifadelerle anlatılırken aynı zamanda bu konuların kapsamı dahilinde bulunan uygulama örnekleri ile tanışmalarını ve uygulama mantığını kavramalarını sağlamaktadır.
PHP5 ile birlikte değişen yeni nesne yönelimli programlama yapısı oldukça detaylı anlatılmış ve bu konuya 54 sayfa yer verilmiştir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5