İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

phpBB foruma Google Adsense

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpBB foruma Google Adsense reklamlarini monte etmek istiyorum nasil yapabilirim bilgisi olan varmi ?

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Sayfayı Frame Yaparsan Basit Yoldan Koymus Olursun..
Mesela Sol tarafa Koyacaksan Frameli bir sayfa yap. Sag tarafa siteadresi.com/forum/index.php yazarsın sol tarafada siteadresi.com/reklam.html yaparsın. Reklam.html adında bir sayfa yapıp google reklamlarını o html'e Monte edersin.. Sonra dosyayı upload edersin.
Uzun Hikaye olan kısmını hic denemediğim icin bilmiyorum. Sen deneyeceksende yedek almanı öneririm.

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
frame ile yapabilirsin ama hem goze hos degil, hem profesyonel degil hemde frame ile her tarafta adsense olur ama adsense ilanlarini arama sayfalarina filan adsenseyi koymak kurallara aykiri.
En iyi yol (subsilver themesi icin):
Adsense kodlarini surlara yerlestir:
templates/subsilver/index_body.tpl, viewforum_body.tpl ve viewtopic_body.tpl
boyle yaparsan adsense tam kurallara uygun olan yerlerde cikar
2. en iyi yol:
Adsenseyi suna templates/subsilver/overallfooter.tpl (tum sayfa altlari icin) yada templates/subsilver/overall_header.tpl (tum sayfa ustleri icin) boyle yaparsan adsensen tum sayfalarda cikar. Bazi sayfalarda kurallara aykiri olabilir ama pek birsey olmaz herhalde, cunku bu yontemi yapan cok kisi var

Diger themeler de benzer yol ile yapilir herhalde

B

besiktaslim

Misafir
bende nasıl bir motor olduğunu düşünüyorsun bilmiyorum :D ama mail yerine burdan yazayım şimdi kodları tekrar açtım yeri çok kolaymış ararken öyle değildi ama :)

forumklasoru/includes/page_header.php kodları aşağıdaki gibi bitiyor

header ('Expires: 0');
header ('Pragma: no-cache');
$template->pparse('overall_header');
?>

buraya adsenseden aldığınız reklam kodunu 728 * 90 en iyi duranı direk yapıştırın olduda bitti maşallah :)

ortaya çıkan sonuç = http://www.ceplik.com/forum/
header altına yerleştirdiğimiz için her sayfada bence tam yerinde !

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
echo "<center><iframe name=\"I1\" marginwidth=\"1\" marginheight=\"0\" border=\"0\" frameborder=\"0\" height=\"88\" width=\"900\" scrolling=\"no\" align=\"top\" src=\"dosya.htm\">
Tarayıcınız yapılandırılmamış.</iframe></center>";

dosya.htm yazan yere dosya adını yaz dosyaya da kodları koy yukarı istiyosan header aşaa istiyosan footer a koy sorun yaşarsan msn e gel halledelim

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beşiktaşlımın dediği en güzeli. Çünkü Overall_Header.php 'ye eklediğin zaman, forumda sayfanın hep en tepesinde çıkacaktır. Yada altta çıksın istiyorsan overall_footer.php olana ekleyeceksin kodu.

Kolay gelsin...

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"overall_header.tpl" ve "overall_footer.tpl" dosyalarını Dreamweaver/Frontpage gibi bir HTML editörü ile çok kolay değiştirebilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5