İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PhpBB & Google

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
phpBB linkleri, sonda yer alan sid sebebi ile arama motorları tarafından takip edilmez ve indekslenmez. Sid degiskenini kodlardan kaldırdığınız zaman ise forumunuzun çalışmasında problemler oluşacaktır,
çözüm için sessions.php dosyasınını açmak (includes klasörü içinde yer alır)

PHP:
global $SID; 
if ( !empty($SID) && !eregi('sid=', $url) )

satırını bulmak ve

PHP:
global $SID, $HTTP_SERVER_VARS; if ( !empty($SID) && !eregi('sid=', $url) && !strstr($HTTP_SERVER_VARS'HTTP_USER_AGENT' ,'Googlebot') && !strstr($HTTP_SERVER_VARS'HTTP_USER_AGENT' ,'[email protected];'))

degiştirmek :p

Bunu neden yapmam gerek derseniz
PHPSESSID, php tarafından, cookie kabul edilmemesi yada proxy üzerinden bağlantı olması durumunda, kullanıcıyı takip edebilmek için URL adreslerine eklenmektedir.

Arama motorları sayfalarınızı indekslerken bu PHPSESSID aynı sayfanın tekrar tekrar farklı adres ile arama motorunda yer alamasına sebep olacağından, arama motoru bu sayfaları indekslemez yada sayfanızı arama motorundan silebilir yada pr niz düşebilir :eek:

Bir diger çözüm ise

.htaccess dosyanıza aşağıdaki kodu eklemeniz yeterli :p

PHP:
php_flag session.use_trans_sid off

BaRaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam..

dedigini yaptim ve bu hata geliyor ana sayfada..

Parse error: parse error in /srv/www/htdocs/web22/html/forum/includes/sessions.php on line 391

Fatal error: Call to undefined function: append_sid() in /srv/www/htdocs/web22/html/forum/includes/functions.php on line 287

on line 391 : senin yazdigin kod eklememiz gereken

on line 287 : 'url' => append_sid($phpbb_root_path . 'index.' . $phpEx),

Bildirmek istedim.

E

ediz

Misafir
peki bunu xoops (www.xoops.org) sisteminde de yapabilirmiyiz ?

aynı sorun xoops içinde geçerli sid veya herhangi rastgele bir deger atanmıyor url lere fakat googlebot yine listelemiyor falan

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Parse error: parse error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING

Warning: Cannot add header information - headers already sent

Fatal error: Call to undefined function: append_sid()

Bende de aynı hatalar. Sanırım belirli versionlar için geçerliydi yoktur un yazdığı :?

B

Bedavalar-Net

Misafir
Bende denedim hata veriyor.PhPbb forumu google a tanitmanin baska bir yolu yokmu,yoktur un dediklerini yaptim bende de hata verdi.

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beyler phpbb forumunuz var ise bir miktar daha sabredin yeni phpbb 3.0 ile bu sorunların hepsini gidermiş mükemmel bir phpbb 3.0 gelecek.
ayrıca tüm botların yetkilerini forumu görmeden okumaya kadar ayarlama şansınız olacak.
sid olayı yeni versiyonda botlar için uygun hale getirildi.
1 ay daha az kaldı.

http://www.canver.net Türkçe phpbb destek sitesi.

Serbülent Daşkın

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bedavalar-Net' Alıntı:
Bende denedim hata veriyor.PhPbb forumu google a tanitmanin baska bir yolu yokmu,yoktur un dediklerini yaptim bende de hata verdi.
Dostum canver.net 'te bu konu ile ilgili 2 döküman var ki beni tatmin etmedi , Ayrıca phpBB 'nin resmi sitesinde Google ile ilgili açılmış yüzlerce başlık var ama , hepsinde net bir sonuç yok . phpBB geliştiricilerinin bu konuda bir çalışmasının olduğunu biliyorum , gelecek sürümlerde bu konunun üzerine gideceklermiş..

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur sanirim sen arkadaslara google indexlerken topiclerin içine girmesinden bahsediyorsun. yani sessionlari kapatip topic okumak için üye girisi zorunlulugunu kaldiriyorsun degil mi ?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google ın genel olarak dinamik web siteleriyle ilgili hiç bir problemi yoktur.Google açtığı oturum için session aldığı siteleri sevmez
Alttaki çözüm google sitenizi ziyaret ederken Session id ye gerek kalmadan sitenizi indexlemeniiz sağlamaktadır

includes/sessions.php dosyasını açıp

#-----[ BUL ]------------------------------------------
global $SID;

if ( !empty($SID) && !preg_match('#sid=#', $url) )

#-----[ aşağıdaki kod ile degiştir]------------------------------------------
global $SID, $HTTP_SERVER_VARS;

if ( !empty($SID) && !eregi('sid=', $url) && !strstr($HTTP_SERVER_VARS['HTTP_USER_AGENT'] ,'Googlebot') && !strstr($HTTP_SERVER_VARS['HTTP_USER_AGENT'] ,'[email protected];'))

#-----------------------kaydet ve hosta gönder------------------

21 şubat 2005 phpbb 2.0.12 çıktı vatana millete hayırlı olsun.hele biraz daha bekliyeyimde 0.13 çıksında öyle yüklerim :p modülleri yüklemek çok gözüme geliyor off offf

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5