İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PhPbb konusunda cok acil

B

Bedavalar-Net

Misafir
Arkadaslar,1 haftadir büyük bir dert ile basbasayim.Sitem www.nehir-erdogan.com neredeyse her gün title barina heked bye bilmemne.. yazilari yaziliyor.Ilk gün title bar a yazi yazmislar ve siteyi kullanicilara kapatmislardi.Admin den yapiliyor hepsi.Admin sifremi degistirdim,bu aksam girdim bu sefer sadece title bar degistirilmis,küfür yazilmisti.Gercekten moralim cok bozuk.

Simdi sizden istegim:Allah rizasi icin lütfen diyorum bu siteyi bir test edin.Nereden nasil yapiyolar bunu.Ya kimseye zarari olmayan bir hayran sitesi.Adsense reklami var oda aman oradan paralar kazanayim düsüncesiyle koymadim.Lütfen bana kulak verin ve yardim edin.

Admin sifremi degistirdim ise yaramadi yine söyleyeyim.Simdi bu kisi giriyorsa admine neden silmiyor diye düsünüyorum biseyler.Küfür yazacak kadar bu siteye gicik olan birisi girse admine filan mahfeder diye düsünüyorum.Ama bir yanbdanda ilk defa yapilan olay aklima geliyor.Site title in degistirilmesi,ve sitenin kullanicilara kapatilmasi.O gün girdigimde´
Üzgünüz, forumumuz şimdilik kapalıdır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.´ yaziyordu ve admina girerek actim tekrar siteyi.Cok uzun yazdim sanirim ama yeterince cok üzüntülüyüm.Bu derdime care bulacak kisi 50 ytl ücret de ödeyebilirim.Lütfen yardim edin.

herkeze selam.(cümlelerdeki bozukluktan dolayi kusuruma bakmayin)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
serverinda awstats kullaniliyormu?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Webstats ta bir acik var ve bu acik phpBB forumunun heklenmesini sagliyor.
Hemen webstats dizinini (directory) sini rename et ve webstats i kullanima kapat.
Ardindan phpBB Admin sifreni degistir.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Cok tesekkür ederim iyinetadmin,ya yemin ederim mali kazanc beklentim yok bu siteden,13-15 yasinda nehir erdogan hayranlari üye.Gencler sohbet ediyor egleniyor.Neden yaparlar anlamiyorum :(

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Umarim sorunun hallolur, bu arada 50YTL yi de unutma ;-)

B

Bedavalar-Net

Misafir
Tesekkür ederim,yarin aksama yine biseyler yazmaslarsa sanirim düzelmis olcak.Ya bu sorun düzelsinde 50 ytl feda olsun.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bedavalar-Net' Alıntı:
Tesekkür ederim,yarin aksama yine biseyler yazmaslarsa sanirim düzelmis olcak.Ya bu sorun düzelsinde 50 ytl feda olsun.

Saka yapmistim, bunun icin para istemem.
Sen yinede veritabaninin bir yedegini al ve varsa sorunu yasadigin zamanin apache access_log larini sakla.
Sorun devam ederse loglara bakip bir fikir edinebiliriz.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Tamam cok tesekkür ederim sayin admin yardim icin.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Nehir Erdogan sitesine ayit maillere bakiyordum ,bir mail dikkatimi cekti:

Merhaba admin,

"hekED BY HEKIR MUHTAR!!!" da bulunan hesabiniza bir ozel msg geldi ve uyarilma sistemini actiginiz icin bu msgi aldiniz. Msgi incelemek icin asagidaki linke tiklayiniz.

http://www.nehir-erdogan.com/privmsg.php?folder=inbox

Unutmayiniz ki uyarilma sistemini profilinizden istediginiz zaman kapatabilirsiniz.

--
Teşekkürler.

nehir-erdogan.com

iyide "hekED BY HEKIR MUHTAR!!!" da bulunan hesabiniza yaziyor burda,benim böyle hic hesabim olmadi,neyden bahsediyor bu mail anlayamadim.Bu isimle kayit yapan kullanicilara baktim öyle kayit bir kimsede yoktu..:( Ya Allah i olan insan böyle yaparmi soruyorum size.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sanirim heker ozel mesaj gelmeden once site adini degistirmis.
Admin kontrol panelindeki site ismi sanirim sayfanin title da da cikiyor, bu senin bahsettigin ilk hek girisimi olsa gerek.

E

erotikbul

Misafir
:) tuna bize sormuyosun of bea buralard uğraşıyorsun vallahi :)

Kullandığın sürüm 2 eski versiyon ve açıklar olduğu için 2 yeni versiyon daha çıkarıldı.
www.canver.net den 2.0.13 ü kur ve birkaç koruma yaması daha var onlara da bak.

B

Bedavalar-Net

Misafir
eg-zotikbul saolda bana simdiki forumun güvenlik aciklarinin kapatilmasi icin akil ve bilgi gerekli.Simdi bir yigin is cikicak yeni versiyon filan,zaten php konusundaki bilgim yerlerde.Yapmak istesemde beceremem:(

E

erotikbul

Misafir
her dosyanın içinde anlatıyor zaten, emin ol senden çok çok kötüler kolayca yapıyor. Hiç olmadı forumunma yaz, hemen yardımcı olurlar. Bir yığın iş felan yok ayrıca ;)

B

Bedavalar-Net

Misafir
Nehir-erdogan i komple silsem sadece sql yedek alsam ve bu 2.0.13 versiyonu(senin dedigin) yüklesem,sonrada yedek aldigim sql i yüklüycem bu is bu kadarmi? Bu son 2.0.13 de acik yokmuki?

E

erotikbul

Misafir
:) bence daha bir şey olmaz uzun süre. Sen kesin yükselt ;)

O

OLTA

Misafir
arkadaşım geçmiş olsun,

o zaman biz de önlem alalım
phpbb 2.013 & Cpanel & Awstats 'ta nasıl güvenliği sağlarım.

M

milyonernet

Misafir
phpbb içindeki admin klasörüne şifre koyun yeterli

yapılacak daha çok şey var ama ilk önce onu yapmanız gerekli

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5