İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Phpbb Update

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam forum update yapmak istiyorum suanki 2.0.13 ve bunu son versiyon olan 2.0.19 a update yapmak istiyorum ama maalesef hic bilgim yok nasil yapilir yaparsam db ler kalirmi. Bilen bizahmet söylesin ne yapmaliyim nasil yapmaliyim....

Saygilarimla...

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi şöyle işin uzun ben 2.017 den 19 a yükselttim. www.phpbb.com dan Phpbb only update diye dosyalar olucak en düşük ne varsa ondan başlıyıcan tabii bazı dosyalarda değişicek yani işin çok uzun hele mod felan kurduysan epey bi uğraşıcaksın. www.canver.net de bilgiler var oradan update bilgilerine ulaiabilşirsin belki kolay bi yöntyemde söyliye bilirler

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Versiyonu tek tek yükseltmen gerekecek ve çok uzun sürecek o yüzden veritabanı bilgin varsa yeni versiyonu kur ve veritabanını oraya at.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm desenize uzun is :( hostum aradi emailer yollaniliyormus aciklik varmis falan onun icin yeni versiyon update etmelisin dedi. Neyse bakalim insallah hostum yine bana yapar ozaman yaptigi gibi...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2.0.15 den kadar kolay heklenmezsin.Ama ondan öncesi için kolay bir kod var.Çabuk değiştirmen senin yararına.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
@wishmaster ın da dediği gibi çok mod kurduysan işin zor. ama mod filan yoksa, patch dosyasından install/upgrade.php (update.php de olabilir) yaparak veritabanını kolayca güncellersin. zaten diğer dosyaları da üzerine yazacaksın..

ama dediğim gibi dosyalarda değişikliker yaptıysan (template dosyaları hariç. onları kolayca yaparsın), mod eklediysen biraz uzayacak işin..

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Su mod nedir? Sadece hizli cevap yapmisim belirli seyler uzerine yapmisim ama onlari yeniden yaparim. Simdi yenisi hemen uzerine kopyalasam ve o degisik yerlerde duzeltsem bitiyormu yani db ler yada biseyler kaybolmaz degilmi?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
benim sana tavsiyem localde serverin kuruluysa, tüm dosyalarının yedeğini bilgisayarına al, sonra da yeni sürüm dosyalarını kopyalaman. dosyaları yolladıktan sonra da upgrade dosyasını çalıştırman.

ama yedek almadan hiçbişey yapma bu konuda

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5