İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

phpbb url kısaltma

U

umurcan

Misafir
phpbb de url kısaltma eklentisinde url nin örneğin ilk 10 harfinin gösterilmemesini sağlamak için bu kodu nasıl değiştirmeliyiz?
örneğin siteadı.com/dosya.rar da sadece dosya.rar ın çıkmasını istiyorum yani baştaki 12 harfi gizlemek için

$url_meat = "\w\#$%&~/.\-;:=,?@\[\]+";
$max_url_length = 60;
$prefix_length = 40;
$suffix_length = $max_url_length - $prefix_length - 3; // -3 for "..." in the middle
$patterns[] = "#(^|[\n ])([\w]+?://[" . $url_meat . "]{1," . $max_url_length . "})($|[^" . $url_meat . "])#is";
$replacements[] = "\\1<a href=\"\\2\" target=\"_blank\">\\2</a>\\3";
$patterns[] = "#(^|[\n ])([\w]+?://[" . $url_meat . "]{" . $prefix_length . "})([" . $url_meat . "]+)([" . $url_meat . "]{" . $suffix_length . "})($|[^" . $url_meat . "])#is";
$replacements[] = "\\1<a href=\"\\2\\3\\4\" target=\"_blank\">\\2...\\4</a>\\5";
$ret = preg_replace($patterns, $replacements, $ret);

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4

/includes/bbcode.php

Bul
return($ret);

Öncesine Ekle:
$ret = preg_replace("/<a href=(.*?)>(.*?)<\/a>/ie", "(strlen(\"\\2\") > 55 && !eregi(\"<\", \"\\2\") ) ? '<a href='.stripslashes(\"\\1\").'>'.substr(\"\\2\", 0, 39) . '...' . substr(\"\\2\", -10).'</a>' : '<a href='.stripslashes(\"\\1\").'>'.\"\\2\".'</a>'", $ret);

Umarım Budur.

U

umurcan

Misafir
teşekkürler ama benim istediğim url deki İlK 30 harfin gitmesi yani url nin yarısı kesilipte ortaya 3 nokta koyulması değil ilk harflerin yok edilmesi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5