İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Phpbb2 > Vbulletin

skullhunter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Phpbb2 ye ait database Vbulletina aktarmak istiyorum. ama bunula ilgili bir çeviici bulamadım.
İlk önce phpnuke ait forum uyelikerini ve mesajlarını son versiyon phpbbye aktardım sorunsuz calisiyor. Ama vbulletina cevirici birsey bulamadım sitemi localde test ediyorum boyle bir ceviriyi sorunsuz yapaiblrisem vbulletini sitesinden satın alacagim.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
vb'nin bu is icin harika bir convertoru var ve bircok forumdan dbleri vb'ye convert edebiliyosun, suan members area'dan ImpEx (db convertor) indirebilirsin, bunu ucretsiz veriyor vb. lisans satin aldiktan sonra hemen indirebilirsin, kullanimida oldukca basit.

skullhunter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bu convertor hakkında bilgim var ama benin kullandıgım phpbb2 database baya buyuk ve vb y gecis sırasında sorun yasarsam bosu bosuna vb lisansı almıs olacagim bu impex dosyasını bulursam klocalde test edicem oan gore lisans satın alacagim

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buyur DOstum impex işine yarar insallah http://www.vbturkey.com/vb/index.php?d=vB+hekS%2FvB3+IMPEX

skullhunter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3.5.0 versiyonu ile convert işleminin impex dosyası ile malesef yapamadım hata veriyor ama eski versiyon 3.0.9 ile dbyi importladım simdilik turkce karakter sorunu ve eski forum mesajalr icinde arama yapmam gibi sorunu var ne yapmam lazı macaba

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
evet 3.5 versionu icin impex biraz sorunlu ama 3.0.x a dbleri alarak sonra tum ayarları yaptıktan sorna 3.5.x e gecersin orası kolay, turkce karakter olayı icin dil dosyası icinde :

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?>

ve

<charset><![CDATA[ISO-8859-1]]></charset>

satırlarını bulup degerleri bu sekilde degistir ( bunu phrase setting bolumunden yaparsan iyi olur) eger elle editlersen admincp den tekrar reload yapman gerekiyor.

ISO-8859-9 ile sorun cozulmesse ki buyuk ihtimal calisiyor, UTF-8 yazıp cozebilirsin.

bide admincp den maintenance bolumunden butun counterları regenerate yapman gerekli, importtan sonra en onemli olay bu.

skullhunter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Update Counters işlemini yaptım arama sonucları eski emsajalrı gormeye basladı
simdi 3.09 u 3.5.0 ya upgrade etmeyi deneyecegim sonucları buray yazarım
birde phpbbden sonra vbnin admin yonetimi baya bi karisik geldi bu bolum icin turkce yardımcıbir dokuman varmı acaba ?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
vbnin admin paneli baya gelismis ve cok kullanisli ozellikler var zamanla alisinca birakamazsin zaten :)

turkcelestirilmis admin paneli ve forum dil dosyasi icin bi arkadas hazirlamis sagolsun 3.5 ve 3.0.x icin

http://www.megaupload.com/?d=377LODOW

adresinden dil dosyasini indirebilirsin, Rar Şifresi : www.pcdg.org

bide http://www.vbulletin.com/docs/html/ bu adresten vb hakkinda herseyi bulabilirsin (user guide) tabi ingilizce.

skullhunter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nokia cok sagol bilgiler icin
ama bu dil dosyasını 3.0.9 eklemem icin dosanın icindeki
<language name="Turkce (TR)" vbversion="3.5.0" product="vbulletin" type="custom">

versiyonu 3.0.9 yapıyorum cogu dil dosyası degisiyor ama bazı yerlerdeki mesela log in logout linkleri bozuluyor. tam 3.0.9 icin olanın blamadım neyse

Benim daha onemli olan sey forum 3.5 e upgrade etmek ama malesef upgrade de deavmlı hata veriyor bir turlu cozemedim

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
ama bu dil dosyasını 3.0.9 eklemem icin dosanın icindeki
<language name="Turkce (TR)" vbversion="3.5.0" product="vbulletin" type="custom">

versiyonu 3.0.9 yapıyorum cogu dil dosyası degisiyor ama bazı yerlerdeki mesela log in logout linkleri bozuluyor. tam 3.0.9 icin olanın blamadım neyse

onu admincp den languages bolumune gir ignore version number'i isaretle, boylece vbversion olayını editlemek zorunda kalmazsın vede içindeki karakterler bozulmaz.

3.5 e guncellerken ne gibi bi hata aldın?

bütün dosyaları ftp den 3.0.9 un uzerine yazdirip, 3.5 icin yeni include/config.php dosyasini tekrar editliyorsun 3.0 icin olan hata verir, ondan sonra upgrade i calistir sorun olmamasi lazim.

bide 3.0 uzerine templatelerde degisiklik yaptiysan onlarida upgrade'den once revert yapman gerekiyo

skullhunter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nokie artık guncelle ilgili bir sorunum kalmadı
vbyi lisanlı olarak satın aldım 3.5.1 normal oalrak caliyor bir sorunum yok bu versiyon ile ilgili impexi decaliyor simdi dbyi aktarıyorum uzun surecek gibi.
birka sorum daha olacak sana biraz basını agrittim ama kusura bakma
bu lisanslı versiyonuı localde deniyorum webde tekrar kurmaya calsitigimda lisans sorunu cıkartırmı acab sadece bir kurulumamı izin veriyor ?

3.5.0 icin hazırlanan dil dosyasını 3.5.1 e ingone ile yukledigim zaman turkce karakterler malesef cıkmıyor bu sorunu nasıl asarız?

simdiden sagol

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
skullhunter,

evet vb sadece 1 lisans icin 1 domaine kurulum izni veriyor, ama kendi makinende tabiki onceden deneyebilirsin, ayarlari herseyi yaptiktan sonra servera yuklersin.

yani o acidan bi problem olmaz. (bende bu sekilde calisiyorum zaten)

dil dosyasina gelince cok ilginc bi durum, ignore deyince yapmamasi lazim, eger hala sorun devam ediyosa dil dosyasindan 3.5.0 yazan yeri 3.5.1 olarak editle sorunun cozulur gerci bende bu zamnaa kadar boyle bisey olmamisti :)

kolay gelsin.

skullhunter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bu vb phpbbye goe nasıl avantajlıdır ne artıları vardır moderatorlerin yetki puanlama sitemi gibi seler hakkında bilgi veren bir yazı varmı acaba
nokia diger sorunalrla ilgileniyorum gelismleri yazıcam simdilik imporrtta turkce karakterli uye isimler sorun cıkarrtı duzetince devam ediyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi