İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

phpbb2 veritababanını phph3 e aktarmak

handmade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadşalar
Eski phpbb2 veritababanını phph3 e aktarmak istiyorum nasıl yapacağım*
Adm panelinde database diye bişe göremedim daha?
Manuelmi yapıcağız Cpanel den mi?
PHPMy Admin den mi?

dlxattack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sana son kez sölüyorum phpBB2'de kalmanı öneririm pişman olabilirsin bu geçişten geri dönüşü yok.. Yok ben kararlıyım diyorsan profilimde msn var ekle Sana özel yardımcı olucam :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
aynı veritabanı üzerine kurduysan install klasörünü silmeyip upgrade işlemini yapabiliyorsun zaten. install ekranında yazması lazımdı ?

dlxattack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam sakin olcam herkez geçiyor phpBB3'e sanada anlatcam :)

Şimdi beni dikattlıce dinle alttaki işlemleri izle...

1-)Sürümümüzün en son 2.0.23 olduğundan emin oluyoruz.

2-)Son sürüm phpBB 3.0.2 İndiryoruz

3-)phpBB 3.0 dosyalarını ve artı türkçe paketi buradan, indiriyoruz ve hostumuzun root dizininde phpbb3 klasörü açıp içine yüklüyoruz ve phpBB2 forum veritabanına phpbb3_ prefix ile kuruyoruz. (dönüşüm için phpBB2 ve phpBB3veritabanının aynı olması gerekiyor.)

4-)phpBB2 Forumumuzu Yönetim panelinden kapatıyoruz

5-)Sonra tekrardan hostumuza yüklemiş olduğumuz phpbb3 klosöründeki install moduna tekrardan geçiyoruz sol üstteki Dönüştür'e tıklıyoruz.

6-)Dönüştüre tıkladıktan sonra ;

Veritabanındaki Tablolar için örnek: phpbb_ (bu phpBB2 forumumuzun veritabanındaki tablo isimlerinin öntakılarıdır. Değiştirmediyseniz phpbb_ dir. değiştirdiyseniz değiştirdiğinizi yazın.)

Forum yolu : Buraya phpBB2 forumunuzun bulunduğu klasör adını yazınız.

Diğer seçeneği Evet'te bırakalım, bu seçenek herşeyin otomatik yapılmasını sağlıyor.

Yukarıdaki bilgilerimizi girdikten sonra DÖNÜŞÜME BAŞLA'ya basıyoruz.

7-)Bilgilerimizi doğru girdiysek sayfa gelir ve o sayfada Dönüşüme Başla'yı tıklayarak bir sonraki safhaya geçeriz.

:cool:Herhangi bir hata olmazsa ve Dönüşüme Devam Et tuşuna tıklayarak devam ediyoruz.

9-)Resimi Görmek İçin Tıklayınız

Resimde görüldüğü gibi phpBB2 veritabanımız phpBB3 veritabanına yüklenmektedir.

Bu işlem veritabanımızın büyüklüğü ve hostumuzun hızına bağlı olarak uzun sürebilir. Biz herhangi bir işlem yapmıyoruz, işlem bitene kadar tarayıcınızı kapatmayın.

10-)Resimi Görmek İçin Tıklayınız

Bu resimdeki gibi sayfa gördüğümüzde dönüşüm bitmiştir ve phpbb3 klasöründeki install klasörünün adını değiştiriyoruz artık phpBB3 forumumuzu kullanmaya başlayabiliriz.

phpBB3 Forumunuzu güle kullanın.

Herhangi bir sorun olduğunda veya dönüşüm yarıda kaldığında merak etmeyin 2. adımdan tekrar sorunsuz başlayabiliyoruz.

11-)Eski phpbb2 tablorımızıda veritabanımızdan siliyoruz.

Not:Makale Yazarı:dlxattack (Doğukan Özdemir) Bu makaleyi alıntı olarak başka yerde yayınlıcaksanız lütfen adımı berlitrin belitmesseniz bu sizin seviyenizin düşük oldğunu gösterir :) handmade bu yukardaki adımları yedeğini alıp dikkatlice uygula kolay gelsin :)

Hmmt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google amcada her türlü anlatım var videolusuna kadar=)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5