İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PhpMyAdminin Açılmasında Sorun

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Merhaba,

PLESK kullanıyorum. DBlerimden birinde tablo sayılarının aşırı arttığını farkettim. Gereksiz olanları silmek için WebAdmin'den (PhpMyAdmin'den) DB adına tıkladığımda sayfa yükleniyor olarak geçiyor. Ancak yüklenmeden yani tamamen açılmadan zaman aşımına uğruyor. Ve açılmıyor.

Sanırım bu gereksiz tablolardan ötürü sayfa açılmıyor. Sizce niye açılmıyor olabilir ? Tavsiyeleriniz, önerileriniz nelerdir ?

NOT: Hostingcine sor gibisinden cevapları yazmanıza gerek yok.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
plesk pek kullanmadım ama
fazlalık olan tabloların db bağlantısı şeklindemi? yoksa çalışmak istediğin db'demi? yedek alıp onu diğer tabloları silip, diğer işinini bitirir , sildiklerini tekrar enjekte edebilirsin

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Gereksiz olanlardan dolayı böyle bişey yapcağını sanmıyorum. Başka bi problem olabilir.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
a2rteg.gif

Kullandığım dbde toplam 1031 tablo var. Ki bu kadar olması imkansız. Bunların çoğu bu konuda belirttiğim tablolar. Bunları silmek için açmak istiyorum. Fakat açılmıyor.

@ webkare

Ne gibi ? Zaten sorun içinde ilgili yere "ticket" açtım. Cevap bekliyorum.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
zaman aşımına uğruyor dediniz, internet explorer ile giriş yapın ama çerezlerinizi temizleyip öyle deneyin

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
@depresan ' a katılıyorum. Zaman aşımına uğruyor diyorsa eğer çerezleri temizleyip tekrar deneyin. Yada farklı bi tarayıcıyla deneyin. İçerisinde gereksiz şeyler olabilir ama bu Db'ye bağlanmanıza engel değil.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Farklı tarayıcı (ff, ie) ve bilgisayarlarda denedim. Sonuç değişmedi. Hala zaman aşımına uğruyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5