İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Php'yi Nereden Öğrendiniz

CyberDisposer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar siz php'yi nereden öğrendiniz. Bunun bir okulu varmı, yada bir dökümanı yoksa internet forumlarından mı?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
php manual diye bi yardım dosyası vardı :) ilk onu okuyarak başladım daha sonra buradaki arkadaşlara sorarak bir şeyler yapmaya çalıştım ve devam ediyorum.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Localde <? echo "iyinet"; ?> komutunu başarıyla çalıştırabiliyorsan ve diğer dillerden en az birini biliyorsan kolayca öğrenirsin

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
selim61 arkadaşım verdiğin dosyayı indirdim ama türkçe çıkmadı

PHP (rekurz?vny akronym pre "PHP: Hypertext Preprocessor") je ?iroko pou??van? Open Source v?e??elov? skriptovac? jazyk, ktor? je vhodn? hlavne pre v?voj Webu a m??e by? vnoren? do HTML.

Jednoduch? odpove?, ale ?o to znamen?? Pr?klad:

gibi yazılar çıktı acaba elinde varsa upload eder misin?

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
c# gibi dilleri kullanan kişiler php ye daha yatkın olurlar.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Pusula yayıncılığın çok güzel PHP kitapları var o kitapları alıp çalışmanı tavsiye ederim bunun dışında gördüğün her php scripti incele nerede ne yapılmak istenmiş kodları inceleyerek mantık kurmaya çalış örneğin içerisinde bilmediğin fonksiyolar var ise bu fonksiyonları php.net te arat ve ne işe yaradıkları öğrenip o öğrendiğin yeni fonksiyonlarla çalışmalar yap.

Benim temelim Dijital elektronikti mikrokontrolör dilleri ile mikrokontrolör programları yazıyordum bir çok programlama dili birbirine çok benzer bu yüzden php scriptler yazmaya başladığımda pek zorlanmadım hatta bazı fonksiyonlara bakmadan bir önceki dilde bildiğim şekli deneyerek çözdüm :)

Php scriptler yazmaya başladığımda oh be mikrokontrolör dilleri ne eziyetmiş be php çok kolaymış demiştim çünki mikro kontrolörlerde genelde kilobyte cinsinden RAM ler bulunur ve program yazarken bu derece kısıtlı ram ve işlemci kapasiteleri programınızı defalarca gözden geçirip optimizasyonlar yapmak zorunda bırakır. Öyleki bi IF döngüsünün bile hesabını yapmak zorundasınız ama PHP de olay böyle değil.

ekleme:
Ha bide eskiden muhteşem türk haber grupları vardı haber gruplarındaki arkadaşlarla çok yardımlaşırdık haber grupları forumlar gibi değildi GEYİK YOK BOŞ LAF YOK sadece gerçek anlamda paylaşım, saygı vardı forumlar eski habergruplarının kalitesini sunuamıyor bence forumda adam bişi soruyo fikrini söylüyon adam kalkıyo BİLMİYOSAN NE KONUŞUYON DİYOR bundan sonra insanın forumlarda yardım edesi gelmiyor hiç kimseye. ben bunu yine çoluk çocuğa bağlıyorum çoluk çocuk haber grubu kullanacak kapasitede değildi o dönemler ama vbulletin forumu bilmeyen çoçuk yok her foruma nasıl yazacağını vs... biliyor. Yani saygısız cahil insana forumlarda denk gelmek ve her şeyden soğumak daha kolay.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5