İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PIN Kodu Hakkında

oktaylust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu PIN kodu ne ile gonderiliyor normal posta ile mi ? Eğer normal posta ileyse diyelimki postada kayboldu, bir şekilde elime geçmedi PIN kodu tekrar yeni bir PIN kodu taleb edebiliyor muyum ?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ewet maximum 2 ay icinde pin kodun elie ulaşmaz ise yeni pin kodu talep edebiliyorsun

W

W3BM4ST3R

Misafir
3hafta sonra yenisini istiyebiliyorsun..
Gelen zarftaki kodlar değişmiyor yani 10tane istesen de hepsinde aynı PIN yazıyor..

Mesela bana sonradan gelen 2zarfta da aynı kod vardı :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bende bekliyorum bakalım gecen ayın 5 de yollanmış oyle diyor google ama seneye kadar gelir inşallah :)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1ay 1hafta oldu artık pin geliş süresi :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ikiye katlanmis bir kagit olarak geldi bana, zarf bile yoktu, kaybolmamasi guzel.

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu pin kodu ne işe yarıyor ve nereden isticez ben böle bi yer göremedim?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi 50 dolar oLsun düşünürüz :) zaTen oLdukTan sonrada banLıyor gokıl amca o banlamaktan bıktı ben tekrar kayıt olmaktan bıkmadım anLamadım giTTi manyak bi çekim kuvveTi var :) ehuehu geLir dosTum merak eTme geLmesse yine isTe oLmadı bi daha isTe :)

M

Metalirik

Misafir
TrDownload' Alıntı:
bende bekliyorum bakalım gecen ayın 5 de yollanmış oyle diyor google ama seneye kadar gelir inşallah :)

Geçen ayın 5'indeki posta o ayın sonunda postaya topluca veriliyor. PIN kodları ay sonları yola çıkıyor topluca.
Yani bu durumda PIN'i 28 ekimde oluşan birisi senden 23 gün daha az bekleyecektir. 3 PIN istedim anladım.
1. PIN 15 Ağustos idi, büyük ihtimal 30-31inde postaya verildi topluca 14 Ekimde aldım. Hesaplayın tam 59 gün.
2. ve 3. PIN isteğim 13, 28 Eylül ay sonu postalar topluca geldiği için pinler 2si birlikte geldi 5 Kasım, beklenen 39 gün ( 28 eylüle göre ) 13 Eylül pinine göre 54 gün

Anladığım ince nokta Pin kodu ay sonuna doğru yaratılanlar daha az bekliyor cünkü postalar ay sonu topluca cıkıyor. Ayın 5inde pinim yaratıldı diye arkadaşım haybeden -bence- 25 gün bekleyecek pinin senin orada ki diğerleride cıksın :D Bu yüzden eline geçiş süresi biraz uzayacak.
Hepsi tabi bunların benim kendi iddialarım deneyimlerime dayanarak yorumladım.

M

messmedia

Misafir
abi kafam basmadı şu saatte :D

En son şu tarihte PIN'iniz yaratıldı:
02.Kas.2005

bunu ne zaman yollarlar ki :)

M

Metalirik

Misafir
Benim tahmince yanlış veya doğrulugunu da savunmuyorum sadece bir iddia'dır yanlış anlaşılmasın.
Ay sonu tüm Pin'lerle birlikte seninkide postaya verilir. Bu ay sonu çıkış olur. Ocak ayının ilk haftası gibi gelir diyorum 61 gün diyeyim tahminim:), Tutar belki ne dersin :D

Yani 2 Kasımda Pini yaratılanda, 22 Kasımda yaratılanda bir postaya topluca geleceğini düşündüğüm için sen haybeden ay sonunu bekleyerek zaman kaybı yaşacağını düşünüyorum. Ha ama umarım ki Pin kodun daha erken gelsin, bu sadece benim tahminim:)

M

messmedia

Misafir
uff :) çok uzun zaman, neyse çok sağolasın, sorun değil tahmin olsun :D

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçen ay 2sinde ya da 3ünde yaratıldı pinim. ikincisini de yarattım hemen 15 gün sonra. geçen hafta geldi ilki, ikincisinden haber yok. yani ay sonuna kadar belkiyor sonra topluca geliyor tezin yanlış :)

messmedia: aralığın 10unda gelir eline bana geldiği hızda gelirse.

M

messmedia

Misafir
uyuz' Alıntı:
geçen ay 2sinde ya da 3ünde yaratıldı pinim. ikincisini de yarattım hemen 15 gün sonra. geçen hafta geldi ilki, ikincisinden haber yok. yani ay sonuna kadar belkiyor sonra topluca geliyor tezin yanlış :)

messmedia: aralığın 10unda gelir eline bana geldiği hızda gelirse.

dostum gelsinde nasıl geliyorsa gelsin :D

calisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
farklı bişey olacak ama 50$ olunca mı pin olayı başlıyor. ben minimum odemenin 100$ oldugunu sanıyordum.

M

messmedia

Misafir
calisko 50 dolar olunca pin, 100 dolar olunca da çek yolluyorlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5